Milevsko – Chrudim 2:4

Hosté nastoupili bez kapitána Zadiny, kterého nepustilo do hry poraněné rameno z minulého utkání. S céčkem na prsou tedy hrál Král. Zápas začal szejně jako předešlý. Hosté měli více ze hry, Milevsko odpovídalo nebezpečnými protiútoky. Gólmani byli ale stejně jako v celé sérii oporami svých týmů. Na první gól se tentokrát nečekalo tak dlouho, padnul již v 19. minutě a radost z neho měli Východočeši. V přesilovce vypálil od modré Pospíšil a přesnou tečí mezi Svobodovy betony otevřel skóre Polák.

V nástupu do druhé třetiny přidal druhý gól Beránek, když ho volného u tyčky našel Pospíšil. Jenže za 31 vteřin již byli Jihočeši opět na dostřel, o což se zasloužil Urbanec. Ve 29. minutě se jim podařilo i vyrovnat Schmiedem a začínalo se znovu. Postupový gól vstřelil ve 43. minutě nechytatelnou pumelicí obránce Mainer. V závěru se domácí pokusili o power play, ale dvě vteřiny před klaksonem pečetil výhru do prázdné klece Beránek. Cenné vítězství však bylo vykoupená dalším zraněním obránce Fejgla (podezření na otřes mozku).

Fakta – branky a asistence: 23. Urbanec (Fořt, Muller), 29. Schmied (Krejčí) – 19. Polák (Pospíšil, Beránek), 22. Beránek (Polák, Pospíšil), 43. Mainer (Beránek, Buchal), 60. Beránek (Žák, Klaus).

Rozhodčí: Nečas – Andrejsek, Fruhauf. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváků: 1000. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2. HC Chrudim: Hrazdíra – Vyskočil, Klaus, Doseděl, Fejgl, Suchý, Mainer, Kuncl – Valko, Král, Žák – Stavenský, Šeda, Horák – Polák, Beránek, Pospíšil – Potůček, Buchal, Bělohlávek.

Na cestě za splněním prvoligového snu tak čeká chrudimské hokejisty už „jenom“ poslední překážka. Bude stačit, když v následné kvalifikaci za sebou nechají buď Benátky nad Jizerou nebo Techniku Brno. Kvalifikace startuje v pondělí 31. března, kdy od 18 hodin přivítá Chrudim Techniku.

(rp)