Litomyšl - Chrudim 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: Zavřel, Krutina Cvrček, Karásek, Kišš, Dobiáš, Budinský.

Hosté odjeli k tomuto zápasu s pokorou, hlavně nic nepodcenit a odčinit tak domácí porážku se Světlou (4:5).

První čtvrt hodiny se oba týmy oťukávaly. Skóre se poprvé měnilo až v 16. minutě v oslabení, kdy těsně před nástupem na led vyloučeného domácí Čejky zamířil přesně Zavřel a Litomyšl šla do vedení. Naštěstí o minutu poté Cvrček (Jiří Polák, Ondráček) zajistil po první třetině remízu 1:1. Úvodní desetiminutovka druhé části přinesla rovnocenný boj. Na jejím přelomu vyloučení hostujícího Vágnera znamenalo přesilovkový gól Krutiny. Následné vyloučení Vomočila Chrudimští sice nepotrestali, ve 34. minutě ale již Karáskem podruhé srovnali nepříznivý stav. V závěru této části měla Litomyšl více jak půlminutovou výhodu dvou hráčů v poli, ale stav se neměnil. V závěrečné dvacetiminutovce šel ve 44. minutě pykat za hrubost domácí Skalník a Kišš ve spolupráci s Víchem poprvé dostali svůj tým do vedení (2:3). Přesně minutu poté musel brankář Kalousek znovu lovit puk ze své sítě, když čtvrtým úspěchem přispěl k rodícímu se vítězství Dobiáš (Novák). Snaha domácích pak už byla marná, Chrudimští pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům. V závěru si oba týmy vybraly oddechový čas. Po tom chrudimském (v čase 59:47) hráli hosté power play, ve které čtyři vteřiny před sirénou pečetil vítězství Budinský.

Sestava HC Chrudim: Chalupa Urban, Vích, Zrůst, Hudec, Budinský, Turčani Kišš, Karásek, Dobiáš Vágner, Novák, Kohoutek Cvrček, J. Polák, Ondráček + Brychta.

Zápas zhodnotil střelec posledního gólu Lukáš Budinský: „Utkání bylo hodně vyrovnané, v úvodních dvou třetinách jsme stále dotahovali. O druhé přestávce jsme si v kabině řekli, že jakmile dostaneme další gól, nebudeme schopni to již otočit. To jsme pochopitelně nechtěli připustit, takže jsme tu závěrečnou část zvládli daleko lépe než ty dvě předešlé. Po gólu Kišše na 2:3 jsme využili moment překvapení, soupeř se nestačil ani rozkoukat a Dobiáš mu přidal čtvrtý úder. Moje poslední branka byla v podstatě náhodná, když se po vyhraném buly puk ke mně odrazil. Chtěl jsem ho jen vyhodit z obranné třetiny a on tam spadl. Takže takový šťastný gól. Litomyšl nás zase tak moc nepřekvapila, první zápas jsme s ní doma vyhráli 5:1, a také rozhodli až v závěru. My ty třetí třetiny docela umíme, takže spokojenost."

Pro čelo tabulky byl zajímavý nedělní souboj dvou vedoucích týmů Moravské Třebové s Českou Třebovou. Chrudimští díky třem bodům z Litomyšle vedoucímu tandemu šlapou na paty. Rovněž Hlinečtí měli možnost v případě očekávaného vítězství s Ledčí promluvit do čelního pořadí v tabulce. Ale to vzhledem k úternímu svátku přineseme až ve středečním sportovním zpravodajství.