Naštěstí však již podruhé v sezoně porazili v domácím prostředí Kadaň (nejprve 4:3 a nyní 3:1), takže snížili odstup od čtrnáctého Tábora na čtyři body.

I tento rozdíl je značný, ale při současné herní krizi tohoto jihočeského týmu (tentokrát prohrál doma s Třebíčí 3:4) to ještě není beznadějné. A právě Horáckou Slavií Třebíč přivítají ve středu Chrudimští. A bude to další zápas o všechno, navíc s vědomím, že všechny tři předešlé zápasy sezony s Třebíčí Východočeši prohráli. „Bude to určitě velký boj. Třebíč má zkušené a dravé hráče, kteří jsou silní v osobních soubojích. Bude to prostě bitva a doufám, že už se šťastným koncem pro nás,“ uvedl zkušený obránce Zdeněk Toužimský pro klubový web. Zároveň zdůraznil, že rozhodující vliv na úspěch či neúspěch má psychika. „S Litoměřicemi jsme dostali takové náhodné góly, jistou roli hrálo štěstí a hodně to je o psychice. Když prohráváte 0:3, tak jste na tom špatně, přestanete hrát a začnete myslet úplně na jiné věci, snažíte se ještě více, a to samozřejmě nejde. Naopak proti Kadani se nám podařilo dát dva rychlé góly, což nás uklidnilo a předvedli jsme asi nejlepší první třetinu v sezoně,“ srovnával výkony týmu jako noc a den Toužimský.

Ale vraťme se k duelu s Kadaní. Mužstvu hodně prospěla účast brankáře Adama Svobody, který po delší době opět hostoval s Pardubic. „Musím Adamovi za jeho výkon poděkovat, hodně nás podržel,“ ocenil trenér Pavel Rohlík, který rovněž kvitoval, že si hráči vzali k srdci jeho tvrdší slova po ranním nedokončeném tréninku. „Vládla při něm nervozita, bylo vidět, že si kluci uvědomují důsledky možné porážky. Musel jsem hráče po deseti minutách vyhodit z ledu, dál to nemělo cenu. Zkusil jsem na ně být trochu agresivnější a ve finále se to vyplatilo. Nemyslel jsem to špatně, hráče jsem tím chtěl trochu nabudit. Nechtěl jsem prohrát jako s Litoměřicemi nebo Vrchlabím bez boje, ale dnes všichni bojovali, dřeli,“ kvitoval Rohlík.

Dodejme ještě, že specifický zápas sehrál ruský útočník Dmitrij Cyganov. Ten byl svého času na testech právě v Kadani a tamní funkcionáře nepřesvědčil. A tak z extraligových Karlových Varů bylo dojednáno jeho hostování v Chrudimi. A Dmitrij se svým předchozím možným chlebodárcům ukázal v tom nejlepším světle, protože jim vstřelil vedoucí gól a podílel se na trefě Semoráda…

Chrudim – Kadaň 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Místním hokejistům se podařilo vykřesat naději na únik z baráže.

K cenné výhře je nasměroval vydařený úvod. V 7. minutě otevřel skóre Cyganov a když o minutu později zúročil přesilovku Semorád, tak tím vyhnal z kadaňské klece brankáře Jarinu. Jeho náhradník Závorka hned efektním zákrokem zabránil třetí brance soupeře.
Hosté se postupně vymanili z defenzívi a domácí brankář Svoboda předvedl několik výtečných zákroků. V 50. minutě však byl krátký na střelu Charouska – 2:1. Naštěstí zanedlouho kapitán Orlic Král vstřelil uklidňující třetí gól.

Fakta – branky a asistence: 7. Cyganov (Semorád, Mocek), 8. Semorád (Táborský, Cyganov), 54. Král (Šeda) - 50. Charousek (Přindiš). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 496. HC Chrudim: Svoboda - Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Drtina, Táborský - Král, Šeda, Fořt - Kaut, Goiš, Klejna - Semorád, Cyganov, Nosek - Sýkora. SK Kadaň: Jarina (8. Závorka) - Brňák, Zmeškal, Mazanec, Révay, Přindiš, Schmidt - Charousek, Davídek, Ton - Hafenrichter, Rohan, Stoklasa - Sikora, Seman, Boušek - Balász, Mikšovic, Eiselt - Fiala, Trefný.

Pavel Rohlík, trenér Chrudimi: „Pro nás to byl životně důležitý zápas, protože po případné prohře by psychika hráčů byla příliš špatná. Již na ranním tréninku vládla nervozita a já musel hráče po deseti minutách vyhodit z ledu. Zkusil jsem na ně být trochu agresivnější a ve finále se to vyplatilo. Chtěl bych pochválit Adama Svobodu, který tu chytal po delší době. Opět jsme ve hře o to nehrát baráž, porazili jsme mužstvo, které má v kádru několik hráčů Chomutova. Naši kluci se opět přesvědčili, že když budou dřít a bojovat, tak mohou hrát i se silnějším soupeřem.“