Všechno začalo instruktážními videocvičeními, které se svými svěřenci natočil trenér mládeže HC Litomyšl Matěj Bažant a umístění je na facebookovém profilu klubu a jeho youtube kanále. „Chtěl jsem, aby na sobě hráči nepřestali pracovat a měli tak alespoň motivaci věnovat se rozvoji individuálních dovedností mimo led,“ vysvětlil svoje úmysly Matěj Bažant.

Tohle snažení pod názvem #trénujdoma se setkalo s pozitivním ohlasem, takže Litomyšlští směle přistoupili k jeho rozvinutí. Nazvali ho Hokejová challenge a v jeho středobodu jsou samotní mladí hokejisté. Jejích úkol je jediný - natočit v domácích podmínkách svoje vlastí zajímavé tréninkové cvičení a s ním se pochlubit nejen svým trenérům, ale prostřednictvím sociálních sítí také všem lidem sledujícím litomyšlský hokej.

Soutěž potrvá do 11. dubna, dosud se sešly bezmála dvě desítky příspěvků a další přibudou. A hokejisté mají o co hrát, jejich nápady budou na konci vyhodnoceny a autoři tří nejoriginálnějších se mohou těšit na kšiltovky podepsané hráči klubu NHL Florida Panthers. Patrony soutěže se stali skvělí hokejisté nedávné minulosti spjatí i s floridskými Pantery Radek Dvořák s Tomášem Vokounem.

Pokud to bude jenom trochu možné, tak tito šampióni předají odměny nadšeným hokejistům z Litomyšle v létě osobně!