Dobiáš po hattricku: Góly až do „kuchyně“

Jednoznačným hrdinou prvního čtvrtfinálového souboje mezi Chrudimí a Chocní byl domácí útočník Ugo Dobiáš. Již v první třetině dvěma trefami naklonil skóre na stranu Chrudimi, dvě minuty po začátku třetí dvacetiminutovky dokonal hattrick. Za svoje galapředstavení nezapomněl smeknout před svými spoluhráči: „Musím vyzdvihnout jejich práci. Všechny góly, které mi kluci připravili, byly, jak se říká, až do „kuchyně“,“ chválil Ugo Dobiáš. U jeho hattricku však nezůstalo. Na dvě branky Karáska navázali ještě Machač s Kiššem, což znamenalo vysokou výhru vítěze nadstavbové části.

„Vstup do čtvrtfinále se nám povedl na výbornou. I přes nervózní začátek se nám podařilo odskočit na rozdíl tří gólů a utkaní jsme poté bez větších potíží dovedli až do vítězného konce,“ popisoval průběh duelu chrudimský forvard. HC Chrudim tak v sérii vede 1:0, po loňském vyřazení s Litomyšlí však musí být tým trenéra Jiřího Poláka v pozoru. Na rok starou záležitost ale v kabině nemyslí. „Nemá cenu se k tomu vracet. Musíme se soustředit na nadcházející zápasy, to je pro nás momentálně důležité,“ má jasno Ugo Dobiáš.

Odveta s Chocní je naplánována na středu, na ledě Spartaku nečeká Chrudimské nic jednoduchého. „Pojedeme vyhrát. Určitě to nebude lehké, osobně očekávám méně otevřený zápas než v prvním případě,“ předpokládá. „Soupeř má na soupisce spoustu výborných hráčů, takže nesmíme nic podcenit a k zápasu přistoupit na sto procent,“ dodal.

Hlinecký Gregar: Doma budeme slavit my

Dal dvě branky, jimiž směroval Hlinsko k, pro někoho nečekanému, prvnímu bodu. Jenže ouha. Řada trestů na hostující straně a kvalitní početní výhody Slovanu přinesly razantní odpověď. Čtyři góly v přesilovkách srazily naděje Horses nekompromisně k bodu mrazu. „Vstup do play off se mi hodnotí těžko. Srazilo nás obrovské množství vyloučení,“ smutnil Martin Gregar. V sérii hrané na tři vítězné zápasy však jedna porážka nic neznamená. A to v Hlinsku vědí velmi dobře. „Při hře pět na pět jsme byli lepším týmem a na tom musíme stavět do dalších zápasů. Pokud se vyvarujeme zbytečných vyloučení a budeme pokračovat v dnešním výkonu, jsem přesvědčen, že sérii otočíme,“ odvážně prohlásil autor dvou prvních gólů Hlinska v letošních vyřazovacích bojích.

Důležitost play off si v kabině šestý tým nadstavbové části dobře uvědomuje. „ Je to něco, kam směřujete celou sezonu, a každý zápas tam bojujete o vše. Zápasy jsou vyhrocenější, rychlejší, bojovnější, a zároveň také přilákají více diváků, takže i atmosféra je úplně jiná,“ popsal Gregar.

A co tedy přinese středeční odveta na ledě hůře postaveného týmu nadstavbové části? „Na tuto otázku je odpověď poměrně jasná – naší výhru. Víme, že máme na to celou sérii vyhrát a budeme za to samozřejmě bojovat,“ vyzval. „Ať se stane cokoliv, oba týmy hrají pěkný hokej, takže se určitě bude na co dívat,“ pozval fanoušky na středeční, odvetný duel v Hlinsku. 

Petr Dejnožka