Utkání zhodnotil 28letý levý křídelní útočník prvního chrudimské útoku Zdeněk Žák, který si v zápase připsal dvě finální asistence při brankách Lukáše Valka v přesilových hrách:

„Utkání bylo opravdu velmi těžké. Hosté dobře bruslili, snažili se napadat a až do začátku třetí třetiny to byl vyrovnaný zápas. Hlavně že se nám podařilo udržet soupeřovi nebezpečné brejky. Brno totiž má rychlé mladé hráče a na ten brejk byli hodně nepříjemní. Zlomilo se to teprve při našem třetím góle po velmi dobře zahrané přesilovce.“

Váš útok se podílel na třech brankách, z toho dvě v početních výhodách si byly hodně podobné. Jedná se o nacvičenou kombinaci?
„Samozřejmě. My už to na trénincích zkoušíme a pilujeme hodně dlouho, dnes nám to ale konečně vyšlo. Paráda!“

V kabině asi panuje veselá nálada, co?
No jistě! Podali jsme výborný výkon a já osobně jsem s dnešním zápasem a zejména s předvedenou hrou celého týmu nadmíru spokojen. Jestli ale můžu někoho vyzdvihnout, tak to je brankář Emil Hrazdíra. To dnes byl muž na svém místě a podržel nás v důležitých chvílích, kdy se lámal zápas."

Již ve středu zajíždíte ve druhém utkání kvalifikace do Benátek nad Jizerou. Co tam můžete očekávat?
Letos jsme s nimi již dvakrát hráli, trochu se známe, a tak si myslím, že určitě půjde o útočný hokej. O Benátkách je všeobecně známé, že jim doma přepískává rozhodčí, takže očekávám, že budeme hrát asi tak dvakrát ve třech. S tím se ale musíme poprat. Samozřejmě tam jedeme vyhrát, při tom systému, jaký je ale v kvalifikaci nastolený, by byl bod zlatý."

Příliš krutá porážka?

Po úvodním utkání kvalifikace o postup do první hokejové ligy se z obou laviček nesly hlasy, že porážka 1:5 je pro Techniku Brno příliš krutá.

Jiří Zavoral, asistent trenéra HC Chrudim: „S konečným výsledkem jsme samozřejmě spokojeni. Technika nás ničím nepřekvapila, v podstatě předvedla výkon, jaký jsme čekali. Sportovně ale musím uznat, že skóre neodpovídá obrazu hry. Hosté hráli dobře, ovšem síla našeho mužstva a vůle po vítězství byla větší. Ve středu jedeme k dalšímu zápasu do Benátek a já pevně věřím, že pohoda týmu se projeví i tam. Všichni víme, že venku se nám hraje lépe, a jen doufám, že to potvrdíme.“

Jaroslav Beck, trenér VSK Technika Brno: „Chrudim je určitě dost vyzrálá, hráči jsou nebezpeční v každé situaci a dokážou si dát přesnou nahrávku. Konečné skóre je pro nás trochu tvrdé. Sice jsme se v úvodu dost dlouho hledali a nemohli se dostat do tempa, ale poslední třetina nám ukázala, kudy vede cesta. Bohužel jsme v ní udělali dvě hrubky a ty definitivně rozhodly utkání. Ale toto byl teprve první zápas ze čtyř pokusů. Máme před sebou ještě další tři.“

Radel Pecina