Právě Litomyšl teď sehrála atraktivní okresní derby v Moravské Třebové, která se vrátila do akce po dvouzápasovém výpadku z výše zmíněných důvodů. Duel byl pamětihodný například tím, že domácí v gólově bohaté úvodní periodě proměnili v rozmezí minuty a půl (!) dvě nařízená trestná střílení. A podstatně jim to napomohlo k vítězství, protože hosté přes veškeré úsilí nedokázali zápas zvrátit. Necelých deset minut před koncem sice snížili na rozdíl jediné branky, těsný náskok ovšem Slovanisté uhájili. Na dalších dvou stadionech se prosadily podle předpokladů favorizované celky. Choceň sázela v Poličce góly v první a třetí třetině, celkem jich byl půltucet. Orli z Lanškrouna sice v Chrudimi vývoj ve třetí dvacetiminutovce zdramatizovali, ale soupeř na jejich trefy našel odpověď a dokráčel si pro vcelku přesvědčivé vítězství.

KL PARDUBICKA, 7. kolo:

HC Slovan Moravská Třebová – HC Litomyšl 5:4 (4:3, 1:0, 0:1). Branky: 10. Vaňous (Cach, Pírek), 15. Palička (TS), 16. Janků (TS), 20. Marek (Rosecký), 29. Cach (Vaňous) – 9. A. Půlpán (T. Půlpán, Škvor), 10. Jakubec (Edl), 20. Švec (Voříšek, Jakubec), 51. A. Půlpán (T. Půlpán, Stoklasa). Rozhodčí: Rulíček – J. Kopecký, P. Kopecký. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 400.

HC Chrudim – TJ Orli Lanškroun 5:2 (1:0, 1:0, 3:2). Branky: 8. Pavlík (Formánek, M. Felcman), 40. Pavlík (Jiří Polák), 47. Dobiáš (Plch, Langr), 50. Plch (Turčáni, Linhart), 59. Jiří Polák (Linhart, Cvrček) – 44. Krč, 51. Macháček (Šembera). Rozhodčí: Pilný – Voltner, Topolský. Vyloučení: 2:6, navíc Nimmerrichter (LAN) 5 min. + OK.. Využití: 2:0. Diváci: 145.

HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 1:6 (1:3, 0:0, 1:3). Branky: 7. Krajíček (Kunstmüller, Boštík) – 6. Pazdera (M. Půlpán), 9. Pazdera (L. Pilař, P. Prachař), 16. M. Pilař (Knytl, Jan Polák), 44. P. Prachař (L. Pilař, Jan Polák), 50. Krejza (Novotný), 59. L. Pilař (Jan Polák, P. Prachař). Rozhodčí: Kolář – Pešková, Najman. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 182.

HC Hlinsko – HC Kohouti Česká Třebová odloženo.

Pořadí:

1. Česká Třebová (5 zápasů/15 bodů), 2. Litomyšl (7/12), 3. Chrudim (7/12), 4. Moravská Třebová (5/10), 5. Choceň (6/8), 6. Hlinsko (5/8), 7. Lanškroun (5/3), 8. Polička (6/1).

Příští program:

Pátek 21. října – 19.00: Moravská Třebová – Česká Třebová. Neděle 23. října – 19.00: Moravská Třebová – Chrudim, Lanškroun – Česká Třebová, Polička – Litomyšl, 17.30: Hlinsko – Choceň.