HC Orli Znojmo - HC Chrudim 4:2 (0:0, 3:0, 1:2).

Hosté přijeli na znojemský led s cílem navázat na dobré výsledky z minulých utkání. Úvod utkání ale patřil domácím. V 6. minutě se ocitl v šanci po přihrávce Pláška Haman, ale trefil jen tyč. Dobře postavenou branku měl brankář Landsman i o sedm minut později, kdy při dvojnásobné přesilovce Znojma neuspěla střela Pláška. Potřetí zvonila tyč v 19. minutě po ráně Sedláka.

Ve 23. minutě Mocek fauloval zezadu Hamana a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hradecký ale kličkou nevyzrál na Landsmana. O dvě minuty později už však byl chrudimský gólman krátký na střelu Havlíka, který dostal Orly do vedení.

V půli utkání poslal Hradecký puk mezi nohama dvou Chrudimáků Barusovi a ten zvýšil na 2:0. Hostům se poté podařilo zatlačit domácí na chvíli na vlastní polovinu, ale gól padl na druhé straně – na 3:0 zvýšil Staněk. V závěru třetiny Chrudim při přesilovce pět na tři odvolala brankáře, ale ani to ke gólu nevedlo.

První gól hostí přišel až v úvodu třetí třetiny po trefě Drtiny. Na druhé straně Plášek opět orazítkoval tyč. Ve 46. se před branku Orlů probojoval Bláha a snížil rozdíl jediné branky.

Snahu Chrudimi o vyrovnání poté zbrzdilo vyloučení Radila. Hosté se ale ubránili a po jejich krátkém náporu se vylučovalo na druhé straně. Při následné akci v přesilovce sice Šeda s Martincem překonali Horčičku, ale puk zůstal pod jedním z ležících hráčů a do branky nedoputoval.

Vyrovnání už do konce utkání nepřišlo, naopak výhru Orlů pojistil v závěru při power play Chrudimi Havlík trefou do prázdné branky.

Fakta – branky a asistence: 25. Havlík (Haman), 31. Barus (Hradecký), 37. Staněk (Štach), 60. Havlík (Plášek) – 41. Drtina (Martinec), 46. Bláha (Klejna, Charousek). Rozhodčí: Lacina – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Diváci: 1503. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:2.