Čtvrté východočeské derby o postup do semifinále play off Tipsport extraligy je již minulostí. Hokejisté Dynama si vezou z horké hradecké půdy vedení 3:1 v sérii a doma budou moct udělat radost svým fanouškům vysněným postupem. Mounfield se ale rozhodně nebude ještě vzdávat. Nutno říct, že minimálně ve dvou ze čtyř zápasů působil lepším dojmem a vývoj série mohl klidně vypadat úplně jinak.

Čtvrtý duel nabídl další z řad vyhrocených bitev, která se strhla nejen na ledě, ale i mezi fanoušky. Důležité je zmínit, že se na severnějším břehu Labe nebojovalo mimo led úplně fér. Skupinka hradeckých fanoušků totiž po třetím duelu napadla příznivce Dynama a ukradla jim týmové šály.

Pardubický gólman Roman Will vychytal první nulu v letošním play off.
Dynamo fárá podle plánu. Po dvou domácích výhrách přivezlo jednu z venku

K této situaci se postavil pardubický klub ve spolupráci s generálním partnerem tak, že napadeným příznivcům daruje nové klubové šály.

Na sociálních sítích zanechala tato situace velké emoce. Do vlastních řad se dokonce pustili i někteří fanoušci hradeckého klubu: "Jako fanoušek Mountfieldu tohle odsuzuji a k fandění to nepatří. Někdo, kdo nezná hranici mezi hecem a napadením, by se měl léčit."

Podporovatelé Dynama pak především kvitují krok klubu a chtějí se pomstít Mountfieldu na ledě…

"Jsme jedna rodina a smekám před naším vedením. To, co včera předvedli Hradečtí, je ostuda klubu a celé ligy. Dotyčné, které nejde ani nazvat lidmi, tvrdě potrestat a udělit okamžitý doživotní zákaz vstupu na stadiony," má jasno jeden z pardubických fanoušků.

Na ledě i za plexisklem

Jedna bitva se strhla tedy mimo a druhá na ledě. Fanoušky zaujala především roztržka mezi Tomášem Zohornou a Oliverem Okuliarem v samotném závěru čtvrtého duelu. Oba hráči si to zamířili na trestnou lavici a provokace po šartváce na ledě neskončili ani za plexisklem.

Tomáš Zohorna svým pověstným provokováním se pustil do slovenského hráče slovy: "Nauč se česky, ty Maďare."

Reakce slovenského útočníka však nenechala na sebe dlouho čekat a namísto slov přišlo gesto značící cinkající peníze.

Tím však ještě roztržka mezi Pardubicemi a Hradcem neskončila. Údajně se do sebe měly pustit v zákulisí i trenérské štáby a konkrétně lodivod Dynama Marek Zadina s asistentem hradeckých hokejistů Tomášem Hamarou.

K potyčce se však pardubický kouč nechtěl vracet: "Nechci se k tomu vyjadřovat, ale my to nezačali."

Rozhodnout se může již v sobotu v pátém duelu o východní Čechy. K postupu mají lépe nakročeno hokejisté Dynama, kteří vedou v sérii již 3:1. Je jen otázkou, zda šarvátky a nefér jednání hradeckých fanoušků se promítně do pokračování této série.