Soupeře pro vyřazovací boje se v Pardubicích dozvědí v sobotu po duelu předkola Plzeň v. Třinec. Pokud vyhrají hosté, půjde Moeller na Vítkovice, v opačném případě na Plzeň.

První dvě otázky se budou týkat Chrudimi. Už jste se oklepal z brzkého a hodně nečekaného vyřazení v předkole play off první ligy?
Zklamání z vypadnutí bylo samozřejmě velké. Hlavně bezprostředně po rozhodující prohře v Benátkách ve třetím zápase série. Pak už jsem nad tím příliš nebádal. Nebyl na to ani čas, protože hned druhý den ráno jsem se hlásil na tréninku Pardubic a tak nějak se z toho snažil „vytrénovat“.

Čím si to vyřazení, teď s odstupem času, vysvětlujete?
V celé sérii jsme vůbec neměli štěstí. Na rozdíl od soupeře jsme se snažili hrát hokej, oni naopak hráli hodně jednoduše, puky nastřelovali na branku a dojížděli je, což na nás bohužel stačilo. Ale jak říkám, jako hlavní bych viděl to štěstíčko. To se od nás v nejdůležitější části sezony odvrátilo.

Ihned po vyřazení jste se zapojil do přípravy Pardubic, s nimiž nyní vstupujete do „téže řeky“, do play off. S čím do něho jdete?
Určitě bychom chtěli postoupit přes prvního soupeře a udělat nějaký výsledek. Loni Pardubicím sezona nevyšla, hrálo se pouze play out a tak bychom to letos chtěli napravit. A to nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli fanouškům, kteří se na vyřazovací boje oprávněně těší. Mužstvo po celou základní část šlapalo. Myslím, že nepřeháním, když řeknu, že hrálo výborně, je zdravě nabuzené, nálada v kabině je skvělá, takže teď to ještě prodat na ledě.

Čtvrtfinále začíná ve středu a vy stále ještě nevíte soupeře, můžete narazit na Plzeň nebo Vítkovice. Koho byste si přál raději?
Preferoval bych radši Vítkovice. V Plzni jsou dost dobří hráči, jako jsou Straka, Vlasák… Ti táhnou tým. Jejich první dvě lajny jsou fakt dobré. Navíc si myslím, že na Vítkovice se nám herně více daří, umíme na ně zahrát. Takže zkrátka bych raději bral Moravany .

A nemáte strach, že soupeř bude rozehranější? Na rozdíl od vás musel projít předkolem…
My jsme zase čtrnáct dní dobře potrénovali, psychicky si odpočinuli a vyléčili drobné šrámy. V tomto bych problém neviděl.

Vy osobně jste se poslední zápasy dostal do centra třetího útoku vedle Blažka a Somíka a docela se vám dařilo střelecky. Myslíte si, že tato produktivita bude v play off pokračovat?
Moje působení ve třetí lajně bohužel skončilo, Michal Tvrdík se již uzdravil, takže bych měl nastupovat ve čtvrté pětce s Honzou Semorádem a Danielem Rákosem. Tam asi nebude tolik prostoru na ledě, ale alespoň v úvodu vyřazovací části bychom měli hrát na kompletní čtyři formace, takže bych si měl zahrát. Pak už bude záležet jen na nás, jak se s tím popereme.

Po skvěle zvládnuté dlouhodobé části očekává východočeská hokejová veřejnost finále. Myslíte si, že je to v silách mužstva?
Já doufám, že určitě. Náš tým je dobře poskládaný, vedle starších a zkušených hráčů je zde řada mladíků, máme tu jak technické tak bojovné typy hokejistů, takže proč by se nemohl udělat dobrý výsledek? Ale jak jsem již říkal v úvodu, k tomu všemu je potřeba i trocha toho štěstíčka, být v pohodě a hrát jednodušeji. Věřím, že na to máme!

RADEK PECINA