Nejnovějšího průzkumu britské seznamky IllicitEncounters.com se zúčastnily dva tisíce lidí. Výsledky ukázaly, že vášnivou noc hned po prvním rande zažívá více než polovina lidí, konkrétně 58 procent mužů a 56 procent žen. U 36 procent mužů a 34 procent žen pak tato zkušenost vede k dlouhodobému vztahu.

„Dnešní společnost je k otázkám sexu otevřená a tolerantní, a to i v případě, jedná-li se o sex po velmi krátké známosti. Sex do vztahu patří, a proto většinou není důvod jej zbytečně odkládat,“ je přesvědčen Adam Durčák z havířovského sexshopu Růžový slon. Zároveň však připomněl nutnost dodržovat zásady bezpečného sexu.

Část lidí přesto se sexem hned během první schůzky váhá. Ve zmíněném průzkumu 64 procent žen a 62 procent mužů prozradilo, že i když chuť na sex se svým protějškem během prvního rande měli, nakonec k němu nedošlo, protože se domnívali, že je na intimitu ještě příliš brzy. Pouhá šestina žen a 11 procent mužů vypověděly, že kdyby jim hned při první schůzce potenciální partner či partnerka nabídli sex, smýšleli by o nich hůře.

Pozdě romantiku honit

Ženy navíc mnohem častěji než muži podobné zkušenosti litují, a to ve 40 procentech případů. To mužů si unáhlený sex vyčítá zhruba čtvrtina. „Pokud k sexu po první schůzce svolíte jen z obav, že o nadějně nastartovaný vztah přijdete, jsou výčitky pravděpodobnější než v případě, že vás partner či partnerka skutečně přitahuje a máte na milování chuť,“ upřesnil Durčák.

Sex s novým partnerem je pro naprostou většinu dotázaných spojen s nervozitou. Ženy si nejvíce dělají starosti o to, jak vypadají, jaký milostný výkon podají a jak obstojí ve srovnání s dřívějšími sexuálními partnerkami. Pro muže je pak největší starostí výkon při sexu. vzhled je pro ně až na třetí příčce.