V novinách a časopisech jsou denně přibalené filmy na DVD za pár korun a každý už jich má doma spoustu včetně typicky vánočních pohádek, což je strašná škoda. Pouštět si Mrazíka v srpnu by mě tedy nebavilo. Pravda je, že lenošíme u bedny a vytáhnout paty se nám nechce. Máme navštívit kino? Ne, to si dáme radši víno a u skleničky si vychutnáme staré fláky i novinky, které někdo ukradl na internetové síti a vypálil.

Vzpomínky na chrudimský biograf s často nabručenou paní Janouškovou za pultem občerstvení nebo na letňák a první osahávání pod dekou jsou krásné, ale už je jiná doba. Chápu město Chrast, že se chová ekonomicky a nechce na kinu prodělávat. Oceňuji snahu Heřmanova Městce a Skutče navrátit biografu jeho zašlou slávu. Fandím chrudimskému filmovému klubu a odsuzuji multikina za jejich pukancovo kukuřičný a cocacolový amerikanismus.

Mám názor, ale přesto zůstávám křupanem, který nevytáhne paty a křoupaje křupky zalité vínem lehne k dývýdýčku za čtyři pětky s pocitem, že žije kulturně. Myslím, že je to dobré téma k novoročnímu předsevzetí…