„To dítě je asi po kominíkovi,“ říkal si doteď mnohý táta při pohledu na svého potomka. Věc ale nikterak neřešil, ostatně který chlap si připouští, že by ho žena, byť jen na chvíli, vyměnila za jiného? A podoba? Ta se může do dospělosti třikrát změnit…

Při zprávě o třebíčských miminkách však červíček vhlavě začíná hlodat. Co když i našeho Frantíka vyměnili? „Mámo, dáme si taky udělat ty genetický testy, co myslíš? Budeme mít jistotu a když ne, deset milionů to spraví,“ navrhuje tatík nesměle. O matku se pokouší infarkt. „A je to tady,“ myslí si ochromělá hrůzou.

Po čase přijdou výsledky testů. Frantík je kukaččí mládě, stojí černé na bílém. Deset milionů ulétlo: matka je jistá, ale o otci se totéž říci nedá. Rodinná idyla se mění vpeklo.

Třebíčská výměna novorozeňat je velkou tragédií nejen pro rodiče obou holčiček. Může se přelít do života mnohých rodin a přinést spoustu neštěstí. Kukaččích mláďat je mezi námi spousta. Dosud žily vklidu, a tak je neodstřelujmegenetikou. Ono je mnohdy lepší žít ve sladké nevědomosti.