Média nás závěrem roku zaplavila televizními trháky pro pamětníky. Různé tituly novin je nejprve za pár korun úhledně přibalily k dennímu tisku a aby toho nebylo málo, záhy s nimi na nás vyrukovaly také soukromé televizní stanice. Anoncovaly je jako megahity, očekávané trháky, avšak opak byl pravdou.

Po padesáté shlédnutý Mrazík, po devětačtyřicáté skouknutá Pyšná princezna, Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, ale i Postřižiny, Pasti, pasti, pastičky dávají tušit, že byl všechen hvězdný prach těchto snímků už dávno vystřílen. A to k všeobecné nudě televizního diváka.

Světlou výjimku tvořila veřejnoprávní televize, jež dokázala přijít na Vánoce hned s šesti novými televizními pohádkami. O jejich úrovni nemá cenu polemizovat, to nechť zhodnotí jiní, sympatické však je, že se pustila do něčeho úplně nového.

A o to bychom se rádi v Chrudimském deníku v roce 2008 pokusili také. Nuda totiž k aktivnímu životu nepatří.

Proto přeji všem, ať je hvězda štěstí provází po celý nový rok 2008, a aby nudu vyhnali ze svého života. S námi tu možnost máte. Budeme se na vaše příspěvky těšit.