"Tak kolik bude rozpočet na ten kulturák," ptala jsem se zástupců hlinecké radnice při středečním Dni s Deníkem. "Třicet milionů? Za to by se dal možná postavit," odpověděla jsem si sama a pátrala v paměti, že asi tuto částku dalo město Skuteč za rekonstrukci tamějšího "kuturáku". Odpovědí mi byly úsměvy starostky a úředníků, kteří mají v Hlinsku na starosti investice a kulturu.

Bude to víc, než třicet milionů. Oproti Skutči se totiž objekt bývalého učiliště na Adámkově třídě musí i dostavět, aby v něm mohly vzniknout sklady, sály, učebny, zkušebny. Ať počítám jak počítám, k padesáti milionům daleko nebude. Ještěže jsou evropské fondy s nabídkou dotací. Hlinsko o unijní prostředky požádá a jak je známo, většinou velké projekty mají naději na úspěch.

To ale předbíháme. Teď je důležité, aby bylo kde uspořádat bály a tancovačky. I když se možná teď Sokoli trochu zlobí, že kulturní dům nevznikne v jejich sokolovně, věřím, že budou i nadále k pořadatelům plesů vstřícní a sokolovnu jim zapůjčí.