Sedmačtyřicetiletá žena z Choceňska se chtěla prostřednictvím internetu seznámit s mužem, místo toho ale narazila na podvodníka, kterého zajímaly pouze její peníze.

"Ten se vydával za lodního inženýra plavícího se do Indie. Se ženou komunikoval od února letošního roku primárně emailem. Po určité době jí informoval o poškození lodního šroubu a nouzovém přistání na jednom z ostrovů, na kterém měli posádku lodi přepadnout piráti a zabít několik jeho kolegů. Z tohoto důvodu potřeboval dostat svoje osobní věci do bezpečí a s tím mu měla pomoci právě ona. Balíček s osobními věcmi jí měl z ostrova zaslat prostřednictvím spediční služby a zároveň měl zaplatit i část poštovného. Zbytek měla zaplatit po převzetí," líčí policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Snímek z webkamery na Slaměnce na úpatí Králického Sněžníku, 1105 m.n.m., 21. 4. 2024, 13:00 hodin
VIDEO: Pravá zima v dubnu. Na Králickém Sněžníku je čtvrt metru sněhu

Poté ženu kontaktovala spediční služba, která jí sdělila podmínky, za jakých okolností bude balíček doručen. První podmínkou bylo podle výpovědi ženy zaslání téměř 30.000 korun za balíček, který měl dorazit do Ostravy. Po několika dnech byla žena informována o tom, že balíček skončil v Dublinu a je potřeba zaplatit za jeho proclení.

"Poškozené se částka za clo zdála příliš vysoká, ale 'inženýr' jí vysvětlil, že v balíčku nalezne i jeho platební kartu, ze které si po obdržení balíčku peníze za clo vybere. Žena ovšem již dalšími penězi nedisponovala, sjednala si půjčku a poté ze svého účtu poslala dalších téměř 230.000 korun. Žádný balíček ale nepřišel," pokračuje Muzikantová.

Teprve poté podvedená žena celou lest pochopila. "Se svým příběhem seznámila choceňské policisty, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Zatím neznámému pachateli v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 5 let nebo peněžitý trest," uzavřela policejní mluvčí.

Mohlo by vás také zaujmout: V Přívratu u Třebové se vešel obchod i obecní úřad do jednoho domku. Podívejte se

Zdroj: Martin Netolický