"Prověřujeme násilnou smrt ženy v Jevíčku. Více informací zveřejníme, jakmile to okolnosti dovolí," sdělili policisté z Pardubického kraje na síti X.

Podle místních lidí došlo k hrůznému činu přímo v centru města na zastávce autobusu, ženu měl údajně pobodat její přítel. Podle webkamery na náměstí zasahovali záchranáři a na místě přistál i vrtulník.

Žena však na následky útoku zemřela. Podle místních lidí má být pachatelem asi pětatřicetiletý muž. "Tělo leží zakryté na ulici a celé náměstí je opáskované," hlásili svědci z Jevíčka. Násilný čin zachytila webkamera, město ji však krátce poté vypnulo.

Policisté ve středu pátrali po pachateli. Nad městem kroužil vrtulník a policisté byli v pohotovosti. "Vážení občané, na náměstí v Jevíčku dnes došlo okolo 18.30 k násilnému trestnému činu. Po pachateli policie pátrá, buďte opatrní, pachatel může být ozbrojen," upozornil na sociální síti starosta Jevíčka Dušan Pávek.

Policisté v úterý večer vyhlásili pátrání po muži z okresu Blansko, který není podle databáze nebezpečný. "Po vyhodnocení všech dostupných informací, které jsme doposud získali, se pro nás výše hledaný muž stává hlavním podezřelým z vraždy," informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

"Desítky policistů v terénu, za pomoci vrtulníku, pátrají po pachateli.V souvislosti s činem bychom uvítali informace o pohybu tohoto muže, a to od úternich podvečerních hodin. Žádáme vás, volejte linku 158, nesnažte se ho zadržet," informovala policie.

V úterý večer po něm pátrali také na Blanensku. Policejní vrtulník přeletěl například na Šebetovem. „Informace máme jen ze sociálních sítí a médií. Všiml jsem si v úterý večer policejního vrtulníku nad obcí. Policie nás nekontaktovala. Předpokládám, že mají své postupy. Podobné to bylo, když hledali před časem střelce ze Svitávky,“ řekl starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

Hledaný muž měl podle zjištění Deníku v minulosti žít v pětitisícovém Adamově, kde má stále příbuzné a do města se vracel. Na sociálních sítích lidé popisují, že s ním chodili do tamní základní školy a také v sousedním Blansku. Z činu jsou v šoku. Údajně měl mít problémy s drogami.

„Nevím, co na to říct. Jsem z toho v šoku. Navštěvoval v Blansku sousední školu, chodili jsme spolu v partě na koupaliště. Byla s ním sranda, v životě by mě nenapadlo, že se něco takového může stát. Je to hrozné. Hodně dlouho jsem se s ním nepotkal. Asi to s ním ale šlo z kopce, protože když jsem ho viděl naposledy, tak byl dost zanedbaný. Ale nevím, co dělal dál a jak žil, je to už dávno,“ řekl muž z Blanenska, který si přál zůstat v anonymitě.

Podle adamovského starosty Romana Piláta policie vedení města dosud nekontaktovala. „V takových případech si to z mých zkušeností řeší po své linii. Máme městskou policii, která je určitě v kontaktu se státní policií, o pátrání ví a je v pohotovosti. Z doslechu, co vím, tak měl snad žít a pohybovat se v severní části okresu,“ řekl Deníku Pilát.

Jeho slova potvrdil šéf adamovských strážníků Vítězslav Červený. „O pátrání víme, víc bych to v tuto chvíli nekomentoval,“ dodal Červený.

Mohlo by vás zajímat: Kauza Pohodlí u soudu: soudce vyhodil opilého svědka. Vypovídala matka Pavla J.

Soud s vrahy z Pohodlí pokračuje | Video: Iveta Nádvorníková