Zdroj: Deník

Mladý vrah nález mrtvé třiačtyřicetileté maminky sám oznámil na linku 158, bylo kolem třetí hodiny ráno. Řekl, že máí vážná poranění, což se také potvrdilo. Přivolaný lékař u ženy konstatoval podezření na násilnou smrt.

Případ si okamžitě převzali krajští kriminalisté. Na místo přivolaný soudní lékař k příčině smrti uvedl mnohačetná sečná poranění neslučitelná se životem.

Zpočátku se mohlo zdát, že jde o útok neznámého pachatele. "Syn zemřelé ženy, jenž případ oznámil, kriminalistům uváděl skutečnosti, které se jevily v mnoha ohledech jako podezřelé. V průběhu prověřování se k činu doznal," uvedla tisková mluvčí krajského ředitelství policie Dita Holečková.

Motivem brutálního napadení měly být dlouhodobější neshody mezi synem a matkou. Na její usmrcení si dopředu připravil sekeru a také masku, kterou při činu použil, aby ho žena během útoku nepoznala. Tyto věci poté před příjezdem policie v domě uschoval. Případ pak sám oznámil a snažil se vinu přenést na neznámého pachatele, který měl vniknout do domu.

"Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně výjimečný trest. Stíhaný je vazebně," dodala Holečková.

O případu jsme psali ZDE:

V Boru u Skutče byla zavražděna žena
Vražda ženy v Boru u Skutče: Podezřelým je její syn. Policie zatím mlčí