"V pátek 26. ledna 2024 o půl jedné ráno jsme na tísňovou linku přijali oznámení  o tom, že ve Skutči v Družstevní ulici někdo poškozuje zaparkovaná vozidla. Na místo ihned po oznámení vyrazili policisté z obvodního oddělení ze Skutče a zjistili poškození u minimálně 4 vozidel, u kterých byla rozbitá okna dveří, ale i poškrábané či promáčknuté části karoserie. Z některých vozidel měla zmizet i finanční hotovost nebo autorádio," uvedkla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Policisté nedaleko místa činu nalezli muže, který pro ně nebyl nikým neznámým. V minulosti byl již za trestnou činnost odsouzen.

"Devatenáctiletého muže, který se k poškození vozidel přiznal, policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky. Ta vyšla pozitivně s výsledkem 3,57 promile alkoholu v dechu. Podezřelého mladíka na místě zadrželi a následně ho společně s kolegy z oddělení hlídkové služby eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici a do policejní cely. Škoda na poškozených vozidlech byla předběžně odhadnuta na téměř 170.000 korun," dodala mluvčí.

Policisté podle Muzikantové ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a poškození cizí věci. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Mohlo by vás zajímat: Mohutný finiš. Hned čtyři úseky dálnice D35 budou vysoutěžené během pár týdnů

Vizualizace chystaných úseků dálnice D35