Na vše se přišlo tak, že z účtu mělo být převedeno na městský odbor investic 474 tisíc korun - tato částka měla pokrýt další výstavbu školkového hřiště. "Ale peníze zmizely, šlo o částku 1,08 milionu korun. Účetní to vysvětlila tím, že jí soukromý telefon napadl vir," řekl chrudimský starosta František Pilný.

Město podalo na účetní trestní oznámení a chybějící peníze pokrylo z rezervního fondu. "Poslali jsme momentálně 390 tisíc, aby měla mateřská škola peníze na provoz, aby vůbec fungovala," zdůraznil starosta.

Dluh přesahující milion korun podle jeho slov účetní uznala a stvrdila podpisem. Dluh by měla splácet postupně. Zda bude dál zaměstnankyní nebo spolupracovnicí školky, ale ředitelka MŠ Svatopluka Čecha Radka Melicherová nesdělila. "V tuto chvíli se k tomu nemohu vyjadřovat. Vše řeší městský úřad a policie," odpověděla Melicherová na dotaz Deníku.

Černý kašel lze diagnostikovat jen laboratorním vyšetřením.
V domově pro seniory na Chrudimsku zemřela na černý kašel 84letá žena

Krajské ředitelství Policie ČR ztrátu peněz prověřuje od minulého týdne. "Ve věci jsme zahájili úkonu trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvod. V tuto chvíli je případ ve fázi prověření, nikdo nebyl zatím obviněn," informovala tisková policejní mluvčí Dita Holečková.

Pro nejstarší školku v Chrudimi, která vloni oslavila 110 let své existence, je ztráta více než milionu korun velkým malérem. "Jsem zvědavá, co policie zjistí, zda to byla zpronevěra nebo skutečně nějaký hacker. Myslím ale, že pověsti školky to nijak neublíží, to se v dnešní době může stát všude," myslí si Chrudimačka Hanka, která chce svou dcerku v příštím roce do tohoto předškolního zařízení přihlásit.

Školka nouzí o děti rozhodně netrpí, rodiče mají o umístění potomků v MŠ Svatopluka Čecha každoročně obrovský zájem.

Mohlo by vás zaujmout: Horor v Pohodlí u Litomyšle: Vrazi utýraného mladíka uvařili a kosti spálili

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvoníková