VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.8.2016

OBRAZEM: Na Betlémě se tančilo a zpívalo

Hlinsko - Adámkovy folklorní slavnosti přilákaly do hlineckého betlému celou řadu diváků, kteří přišli nejen na jarmark, ale také zhlédli vystoupení pozvaných folklorních souborů.

27.8.2016

V Hlinsku budou po dva dny tančit folklorní soubory

Hlinsko – V zahradách Domova seniorů Drachtinka byl včera slavnostně zahájen 21. ročník Adámkových folklorních slavností. Pro místní i přespolní tak opět začal festival plný lidových tradic, hudby a tance.

26.8.2016

Dinosauři zařvou na Podhůře už dnes

Chrudim – Již dnes máte neopakovatelnou možnost zažít večer s živými dinosaury na filmovém plátně v autentickém prostředí, které vzdáleně připomíná druhohorní svět.

25.8.2016

Pohádková říše v zámku

Chrast – Areál chrasteckého zámku se promění na pohádkovou říši, kde čarodějnice naučí návštěvníky vařit kouzelné lektvary. Děti si s indiány vyrobí zdobenou indiánskou čelenku, naučí se psát brkem a řádně pečetit listiny

24.8.2016

Zámek prožije Hradozámeckou noc

Slatiňany – Ve státním zámku můžete v sobotu prožít Hradozámeckou noc. Tato tradice se koná v mnoha památkových objektech po celé republice.

19.8.2016

Opera rozezní Muzeum barokních soch

Chrudim – Muzeum barokních soch se proměnilo v barokní operu. Uprostřed bývalého kostela postavili kulisáci veliké, barvami hýřící jeviště, na jehož prknech se odehrají tři představení z per světových mistrů.

18.8.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

17.8.2016

Historické vláčky vyrazí do Slatiňan

Rosice nad Labem, Slatiňany – Na nadcházející víkend připravilo železniční Museum Rosice nad Labem setkání parkových, zahradních a modelových železnic. Zhlédnout tak můžete nejen výstavu modelů, ale také železnice určené pro provoz venku. Od malých v měřítku 1:45,5 až po větší, na kterých je možno povozit nejen děti. A to bude možné na dráze dlouhé skoro tři sta metrů.

12.8.2016

Vezmi si cep a pojď na mlat!

Veselý Kopec – V sobotu 13. srpna bude na Veselém Kopci u Hlinska připraven program nazvaný Vezmi cep, pojď na mlat věnovaný zemědělství na vesnici.

4.8.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

29.7.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

28.7.2016

Mezinárodní festival keltské kultury – svátek Lughnasad

Nasavrky - Již tento víkend, 29. – 30. července, se v Nasavrkách koná jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad, který pořádá Boii, z. s. Mezi největší lákadla budou patřit ukázky výcviku koní, výroba medoviny a piva či sokolnictví.

26.7.2016

KAM vyrazit: Na Lughnasad či Selský trh

Chrudimsko - Nevíte kam vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

25.7.2016

Tropickou festivalovou smršť pod hradem korunoval Kabát

Kunětická hora - Druhou zastávkou letošního putovního projektu Hrady CZ se stala Kunětická hora.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

21.7.2016

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají o víkendu 23. a 24. července.

20.7.2016

Afrika se představí v září ve Skutči

Skuteč - V místním kulturním klubu vystoupí 10. září herci Divadla Járy Cimrmana.

19.7.2016

Neslyšící krásky a krasavci letos poznali i Pardubicko

Praha/Pardubice - Zastoupení regionu bylo hodně silné také na světovém finále.

18.7.2016

O slovo se hlásí Hlinecké duhové léto

Hlinsko - I o letošních prázdninách se v pondělí 18. července od 19 hodin otevře diváky nepříliš často navštěvovaný prostor střešní terasy Multifunkčního centra.

18.7.2016

V letním kině uctili oběti z Nice minutou ticha. Promítal se snímek o Hepnarové

Východní Čechy, Pardubice - Film se rozhodli uvést jako varovné memento.

15.7.2016

Žlebské Chvalovice slaví výročí 625 let

Žlebské Chvalovice – Již zítra, tedy 16. 7. 2016, se budou ve Žlebských Chvalovicích konat výroční oslavy 625 let od první písemné zmínky. Pro návštěvníky každého věku je připraven pestrý program na celý den.

15.7.2016

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánky

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

15.7.2016

Soutěž: Na Lichnici je zítra tradiční festival

Třemošnice – Polovina července patří na Lichnici již řadu let milovníkům folkové muziky. A nejinak je tomu i letos.

14.7.2016

Kniha popisuje službu na státní hranici

Třibřichy – Třibřišský rodák Stanislav Kábele se ozval s novým dílem pojmenovaným „Pohraniční stráž v pamětech a činech současníků".

13.7.2016

Nenechte si ujít Veselokopecký jarmark

Veselý Kopec – O nadcházejícím víkendu v době od 9 do 17 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark.

13.7.2016

Otázka pro Kamila Handlíře, pořadatele festivalu Folk na Lichnici

Třemošnice - Další ročník festivalu Folk na Lichnici se rychle blíží. Kdy se koná a na co se mohou návštěvníci těšit?

12.7.2016

Barokní hudba rozezněla kostel

Heřmanův Městec – Po swingovém zastavení s Ondřejem Havelkou na nádvoří zámku se XII. ročník festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje vrátil do svého autentického prostředí.

8.7.2016

Skončil festival Loutkářská Chrudim

Chrudim - Čtrnáct představení v hlavním programu, patnáct v inspirativním, další představení a přednášky v doplňkovém programu, několik představení mimo program, šestnáct seminářů, dílny a koncerty. Takový je účet 65. Loutkářské Chrudimi, která ve středu skončila.

8.7.2016

Hubertův Country festival už má tradici

Hlinsko – Atmosféra hlineckého Betléma jako by byla stvořená pouze k folklóru. Ale kdo navštívil alespoň jeden z předchozích 3 ročníků Hubertova country festivalu, ví, že této historické části města sluší i country a bluegrass.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT