Tato hudební formace vznikla koncem roku 1997 na základech dnes již neexistující skupiny Black Wood. V té době byl repertoár kapely tvořen převážně převzatými songy zahraničních a domácích skupin metalové scény jako např. Judas Priest, Accept, Manowar, Kiss, AC/DC, Metallica , R.J.Dio a z české scény pak skladby od skupin Vitacit, Citron, Arakain, Titanik a jiné. Skupina měla předsevzetí přispět alespoň trochu k návratu heavy metalové hudby na scény v tomto kraji. V dalších letech kapela zkoušela a hrála v různém obsazení a někteří členové se více či méně úspěšně snažili do skupiny zařadit. Po řadě personálních změn došlo k ustálení sestavy a ucelení stylu a výrazu. Současní členové dříve hráli v souborech Anachronic, Rebirt, Wild angel, Crionic, atd.

Altracent vystoupil na mnoha tanečních zábavách, rockových festivalech, motorkářských srazech, soukromých a charitativních akcích. Skupina rovněž vystupovala jako předkapela známých skupin například Arakain, Torr Precedens, Vilém Čok, Alkehol a jiné.

Na vlastní tvorbu ve stylu heavy (speed) metalu se soubor zaměřil až o několik let později. V roce 2004 je realizováno CD s názvem „Upíří lady“. Další album, které se připravovalo v roce 2005 v anglické verzi má název „Fight with time“. Toto album bylo dotočeno v únoru 2006 ve známém studiu Shaark Bzenec a představeno v českých rockových radiích s poměrně dobrým ohlasem.

Song „Angel of the night'' se probojoval hlasováním do finále soutěže Gambrinus parády 2007, kde získal devátou pozici z celé ČR. Na rok 2008 chystá kapela další album a DVD Altracent live.