„Točíme hlubší autorské filmy, ale také bláznivé a ulítlé komedie. V našich filmech se odráží okolní prostředí, pocity a stav společnosti,“ přibližuje produkci Gleyanu Daniel Bek Na návštěvníky tak čeká komedie 2na2. Ta vypráví o všem proměněném, a to i o orientaci. Druhý film Arasiel, oceněný letos třetí příčkou na festivalu JuniorFilm, zase vypráví smutný příběh ze života mladých.

Na produkci filmů v Chrudimi má zásluhu místostarosta Roman Málek, který podporuje ze svého řadu aktivit. V loňském roce podpořil třeba skutečský Crazy drivers club či chrudimské fórum www.ihasici.cz. V závěru roku nadělil dárek chrudimskému hospici. „Pokud je to v mých silách a možnostech, rád přispěji na netradiční dobré věci,“ říká skromně Málek.

Ten byl také velice aktivním v neziskovém sektoru, proto je mu tato problematika blízká. Jak sám říká, někdy pár stokorun a hlavně zájem o věc mladé potěší. Do budoucna má i jasné plány. „Letos bych chtěl do Chrudimi dostat a podpořit hudební skupinu Dědovy blechy a křesťanskou skupinu Angles,“ uzavírá Málek.