„Koncert bude jedinečný, jelikož jsme sestavili big band jen pro tuto událost a prozatím není záměrem tento koncert vícekrát opakovat," vysvětluje za pořadatele František Jelínek. Kapela je přitom složená z nejlepších hráčů mladé generace české a slovenské jazzové scény.

Na jednom pódiu se tak potkají hráči například z Concept Art Orchestra – to je big band vedený trumpetistkou a skladatelkou Štěpánkou Balcarovou. Toto hudební těleso obdrželo například ceny Anděl v kategorii Jazz&Blues a jejich album s názvem Prague Six bylo jazzovými odborníky a Českým rozhlasem oceněno jako nejlepší jazzové album roku 2016.

„Dále se můžete těšit na členy Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který se v roce 2013 stal rezidentním orchestrem Českého rozhlasu, a díky novým, mladým hráčům a jejich skladbám dostal big band nový směr a budoucnost," vyjmenovává slavné členy František Jelínek.

Část ryze chrudimského big bandu obsadí také SKETY, respektive členové a cappella sextetu SKETY, který sklízí úspěch po celém světě. „Dokládají to například nominace na CARA, což jsou takové a cappellové ceny Grammy, dále úspěch na vokální soutěži Vokal Total v rakouském Grazu a spolupráce například s legendárními New York Voices," doplňuje František Jelínek.