Nejbližší programStředa 14.8.2013 Revival
Čtvrtek 15.8.2013 Nevinnost
Pátek 16.8.2013 Muži v černém
Sobota 17.8.2013 Ve stínu

Tato nová hudební komedie s Bolkem Polívkou, Miroslavem Krobotem či Zuzanou Bydžovskou v hlavních rolích si přitom českou premiéru odbyla teprve přesně před měsícem.

„Podařilo se nám zajistit kopii filmu Revival, v chrudimském Bioleťáku jej tak uvedeme už měsíc po premiéře. Možná jsme vůbec jediné letní kino v Pardubickém kraji, které jej v letošní sezoně odpromítá," řekl Richard Herbst, předseda občanského sdružení MaChr za Chrudim malebnou, které se snaží o obnovu před lety zrušeného letního kina.

Areál letního kina v Chrudimi, který ještě před pár měsíci stál před zánikem, přitahuje stále více diváků. „Průměrná návštěvnost Bioleťáku se pohybuje už kolem 50 lidí, není ale výjimkou i návštěvnost blížící se stovce," pochvaluje si Herbst. Diváci jsou vedle kvalitního programu okouzleni i atmosférou jedinečného areálu v historickém centru města. Mnohé projekce zakončuje potlesk a o spokojenost návštěvníků se dobře stará i nabídka občerstvení.

Kino od počátku července rozšířilo své projekce na čtyři dny v týdnu od středy do soboty. Počínaje srpnem se promítá od 21 hodin, v září pak od 20:30 hodin. Ke každé vstupence lidé dostanou pití zdarma, nepromítá se pouze v případě nepříznivého počasí.

Už od loňského roku se život do areálu vrací rovněž pravidelnými koncerty či blešími trhy. Veškeré zisky z akcí jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí.

„Prioritním cílem našeho sdružení je zachování areálu letního kina pro kulturní účely do budoucna a obnovení promítání namísto improvizovaných letních kin," podotkl Richard Herbst.