Program je připraven ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě, díky tomu se mohou všichni zájemci na Veselém Kopci dozvědět spoustu zajímavého o pěstování, uskladnění i použití brambor.

Od 10 do 15 hodin mohou návštěvníci v jednotlivých roubených chaloupkách na Veselém Kopci ochutnávat jídla připravená podle tradičních lidových receptů, například krupičník, bramborové placky, taštičky, šišky, knedlíky, lepenici a další. Návštěvníci navíc budou mít možnost ochutnat různé odrůdy brambor od předních českých pěstitelů a přímo na místě si je koupit či objednat na konzumaci i uskladnění.

V prodeji bude také nová brožurka s recepty na tradiční bramborové dobroty a v jednom z objektů si děti vyzkoušejí zhotovit hračky z brambor. Nebude chybět ani ohníček a pečené brambory. Pokrmy z brambor bude nabízet i „Hospoda na vejměnku“ přímo v areálu muzea.

Bližší informace lze získat také na adrese SLS Vysočina, Příčná 350, Hlinsko, tel. 469 326 411 nebo e–mailové adrese sls.vysocina@atlas.cz.