Série koncertů Léto s Rychtářem se v sobotu 7. srpna překlopí do své druhé poloviny. Po úspěšných vystoupeních skupin Divokej Bill, Kryštof, UDG a dalších se v rámci osmého ročníku do Hlinska první srpnovou sobotu vrátí oblíbené kapely Horkýže Slíže a Vypsaná Fixa. S dalšími čtyřmi kapelami budou bavit návštěvníky v příjemném prostředí pivovarského amfiteátru během tradičního jednodenního festivalu Rychtář Fest. Letos se jedná dokonce už o druhý festival.

Horkýže Slíže patří mezi hudební skupiny, které v hlineckém amfiteátru vystupují pravidelně a jsou fanouškům Léta s Rychtářem dobře známé. Poprvé se tu objevili před mnoha lety jako předskokani Divokýho Billa a postupem času, jak rostla jejich popularita napříč celou republikou, si zde díky skvělým koncertům získali mnoho příznivců. Aktuálně se řadí mezi nejúspěšnější interprety vůbec, jejich písně Silný Refrén, LAG Song nebo Malá Žužu zde doslova zlidověly. V loňském roce v Slíže představili v Hlinsku album 54 dole hlavou, tedy letošní koncert bude ve znamení oblíbených a známých hitů.

Dalšího headlinera Rychtář Festu II také není potřeba podrobně představovat. Pardubická punkrocková partička Vypsaná Fixa se řadí k nejžádanějším festivalovým kapelám. Již dávno se přesunuli z malých zadýchaných klubů do velkých sálů a na největší open air podia. Strhující koncerty čtyř sehraných muzikantů v čele s charismatickým Márdim se odehrávají ve velkém tempu a s maximálním nasazením. Vypsaná Fixa je tak často označována jako kapela s nejenergičtějšími koncerty na české hudební scéně. Do Hlinska přijedou 7. srpna představit svoji novou desku Klenot, kterou natočili v režii zkušeného anglického producenta ve studiu v Londýně. Ta přinesla úspěšné singly jako Holka s Lebkou, ovšem koncert bude jistě postaven na skvělých starších hitech 1982, Domácí motokrosář, Štěstí Jimi Dixona a mnoha dalších.

Gaia Mesiah přeruší své koncertování

Zvláštností tohoto festivalu bude vystoupení kapely Gaia Mesiah, která ten samý den na čas přeruší své koncertování. Rychtář Fest bude tak poslední příležitostí, jak si v roce 2010 užít tuto skupinu s aktuálním zpěvákem Viktorem Dykem.

Převážně rockový festivalový program okoření přední česká ska formace Tleskač. Desatero hudebníků jistě rozskáče celý amfiteátr při rytmech písní Doktorka Práv, Zelená je tráva nebo Krutej John. Odpolednímu programu druhého Rychtář Festu bude kralovat oblíbený host koncertů Tří Sester, kapela Debill Heads. Převážně napříč rockovými kluby si tahle partička s tradiční českou hudební tvorbou získává více a více pozornosti. Jako první kapela se představí Rattle Bucket.

Obě brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 7. srpna otevřou v 15 hodin. Jeho příjemné prostředí opět nabídne velkokapacitní stany a sezení pro většinu návštěvníků, občerstvovací místa a výčepy s různými značkami piva Rychtář, velké pódium se špičkovou technikou a dostatečné sociální zázemí.

K dispozici bude také nově vybudované parkoviště s vlastním vstupem hned za amfiteátrem, které zvýší komfort mimohlineckým návštěvníkům.

Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za vstřícných 220 Kč. Na místě ude jejich cena 270 Kč.

Léto s Rychtářem 2010 pak zakončí po Rychtář Festu tradiční večírek se Třemi Sestrami 27. srpna. Více informací o koncertech a amfiteátru Rychtář naleznete Facebooku Léta s Rychtářem nebo na stránkách www.letosrychtarem.cz.