Účast na představeních by mohla předčít očekávání, Hlinečtí jsou totiž od jara bez městského kina. Větší zájem diváků by jistě potěšil i Josefa Čadíka.
„Vyšší návštěvnost vždycky potěší, to bych lhal. Co se týče uzavření kina ve městě, ani se tomu moc nedivím,“ dodává zakladatel Kinematografu s tím, že velmi rád vyplní pauzu, kdy se v Hlinsku filmy nepromítají.

Nové české trháky

A na co se mohou diváci během pěti dní promítání těšit? V pátek 29. července se filmový pásek rozjede s filmem „Největší z Čechů“. Výjimečná komedie s „výjimečnými“ lidmi potěší diváky výkony herců jako je Simona Babčáková, Jaroslav Plesl či Jan Hřebejk.Po úvodním snímku bude následovat film Ireny Pavláskové „Zemský ráj to napohled“. Film z teenagerovských let z dob normalizace bude lákat zvláště mladší ročníky. V téměř dvouhodinovém filmu budou účinkovat Vilma Cibulková, Miroslav Etzler, Ondřej Vetchý a další. Závěr víkendu bude patřit akčnímu drama „Tacho“ s Danielem Landou v hlavní roli.

V pondělí se mohou diváci těšit na uznávané drama „Kawasakiho růže“, režiséra Jana Hřebejka. Film z doby před rokem 1989 by si měli připomenout zvláště dospělí diváci. Zakončení pětidenního „turné“ bude patřit filmu z dnešních dnů. Miroslav Donutil ztvárnil v „Románu pro muže“ chladného státního zástupce bez jakýchkoliv zábran.

Některé filmy si nenechá ujít ani hlinecký místostarosta Pavel Šotola. Ten si tuto letní tradici pochvaluje. „Kinematograf bratří Čadíků je každoročně příjemnou záležitostí prázdninového času. A pokud vyjde počasí, tak promítání v centru města na břehu Chrudimky má svou atmosféru. Rád bych vyrazil na komedii Roberta Sedláčka „Největší z Čechů“ a film Ireny Pavláskové „Zemský ráj to napohled“.

Počasí vypadá optimisticky

Teď jen aby vyšlo počasí. „Letos nám počasí moc nepřeje, ale jedna věc je jasná, když je hezky a nemusí být ani hezky, lidé přijdou. Zvykli si na ošklivé počasí a nálada je i tak v pohodě,“ říká s optimismem Josef Čadík.

Vstupné je dobrovolné. Začátek promítání je do neděle od 21:30. V pondělí a úterý se začíná v rovných devět večer. Promítání může zhatit jen silný vítr.
⋌Radek Latislav