VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brožura mapuje slatiňanský park

Slatiňany – Občanské sdružení Centaurea vydalo brožuru o zámeckém parku ve Slatiňanech.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Patk u Slatiňanského zámku v letních měsících. Foto: Karel Dvořák

Kromě krátkého povídání o historii zámeckého parku v ní čtenář nalezne informace o dvacítce zdejších nejzajímavějších a pohledově nejkrásnějších keřů a stromů včetně fotografií.

Autorem brožury je dendrolog Vítězslav Haupt. Publikace je k dostání zdarma například v informačním centru ve Slatiňanech, chrudimském informačním centru nebo v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Pardubicích.

(man)

TISKOVÁ ZPRÁVA: Vyšla brožura o zámeckém parku ve Slatiňanech

Občanské sdružení Centaurea (sdružení zabývající se monitoringem a managementem a krajiny) vydalo brožuru o zámeckém parku ve Slati-ňanech.

Kromě krátkého povídání o historii zámeckého parku v ní naleznete především ty nejzajímavější či pohledově nejkrásnější keře a stromy, které se v zámeckém parku vyskytují. Do brožury bylo vybráno na dvě desítky takových zajímavých a krásných dřevin. Ty jsou v ní stručně ale čtivě popsány a vyfotografovány. Mezi ty nejzajímavější patří například severoamerický šácholan přišpičatělý, jedny z největších kryptomerií japonských ve východních Čechách či vzácná parocie perská a jiné. Autorem brožury (textů i fotografií) je dendrolog Vítězslav Haupt.

Brožura byla vydána za podpory Pardubického kraje, města Slatiňany a soukromého sponzora. Je k dostání zdarma například v informačním centru ve Slatiňanech, chrudimském informačním centru nebo v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v Pardubicích.

o. s. Centaurea (sdružení pro monitoring a management krajiny)

2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení