Pracovala jako mistrová odborného výcviku, ale od mládí ráda šila. Nejdříve pro panenky, později pro sebe, rodinu a přátele. Dnes je to už osmnáct let, co navrhuje oděvy pro ženy i muže. Tradičně nejvíce práce má sympatická žena v období plesů. A co se dnes na bálech nosí? Každopádně černá barva dámských šatů je už téměř tabu. „Černé šaty skoro nešijeme. Tahle barva není v kurzu stejně jako vínová. Teď bude trendem především lilková a fialová barva. Mladé dívky nosí světlé tóny. Jedná se o pomerančovou nebo béžovou. Nechybí ani krajky, rozevláté střihy nebo šaty s odhalenými rameny,“ přibližuje návrhářka Marie Kordiovská. Před časem vytvořila kolekci plesových šatů s kombinací zlaté, fialové a černé barvy. Lidé je uvidí na přehlídce v Němčicích.

Současně návrhářka přiznává, že trend plesů v poslední době upadá. Lidé chodí tančit ve společenských šatech stále méně.

Marie Kordiovská si už za roky nad střihy vytvořila jistou deformaci z povolání. Když jde po ulici, v duchu „hodnotí“ kolemjdoucí. „Lidé jsou schopni obléci i neladící barvy. Myslím, že by se dnes mohli šatit více originálně. Většina lidí styl moc neřeší a hodně vládnou džíny,“ dodává Marie Kordiovská. Sama nejraději nosí hnědé a tyrkysové oblečení. Prozrazuje, že na jaře ovládnou módu jasné barvy, žlutá a zelená.