Královéhradecký Český chlapecký sbor, který pracuje pod vedením sbormistra Jakuba Martince, přijímá v těchto dnech do svých řad nové zpěváky: chlapce všech věkových kategorií, a to jak do prestižní koncertní skupiny, tak především do přípravného oddělení Zpěváček.

Hradecký Český chlapecký sbor si od svého založení v roce 2010 velmi rychle získal čelné místo mezi světovými chlapeckými sbory. V minulé sezoně vystupoval například v Kanadě a Spojených státech amerických.

Plány na léta

V následujících letech Český chlapecký sbor připravuje hned několik velkých koncertních turné po Evropě, Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu.

Vystoupení chlapeckého sboru i nahrávky odborná kritika hodnotí vždy  s velkým nadšením.

„Český chlapecký sbor je národním pokladem. Vedle českých korunovačních klenotů je každý ze zpěváků šperkem, který společně s jejich hudebností tvoří korunu slávy českého umění," uvedl hudební skladatel Joel Blahnik po letošním  nesmírně úspěšném vystoupení sboru na konferenci sbormistrů v americkém Madisonu.

Kdo, kde a kdy?

Český chlapecký sbor nyní nabízí šanci podílet se na své další práci šikovným a talentovaným chlapcům od tří do osmi let, které mohou rodiče přihlásit do přípravného oddělení Zpěváček, který vede sbormistryně Simona Hlavatá. Přihlášku najdete  na webu www.sborzpevacek.cz.

Zpěváci starší osmi let, respektive jejich rodiče, najdou podrobné informace o aktuálním přijímacím řízení do Českého chlapeckého sboru na webové stránce www.zpivejsnami.cz.   (ms)