„Letošní turné nás bude stát obrovský ranec peněz. Nevím, jestli je to největší koncertní šňůra, kterou kdy česká kapela u nás měla, ale rozhodně zvuk a světla máme prvotřídní. Větší pódium už asi domácí formace měla. My jsme si touto šňůrou chtěli pouze zkusit, jestli umíme přichystat velký halový koncert, který bude mít špičkové světové parametry. Nemáme touhu jít někam výš, třeba na stadiony.

Klidně se zase s chutí vrátíme do kulturních domů, objedeme všechna okresní města, nebo se znovu vrátíme do divadel, případně do klubů,“ řekl frontman skupiny Chinaski Michal Malátný.

Podle něj byl prvotním impulzem pro toto velkolepě pojaté turné pražský koncert zpěvačky Pink. „Kluci na této akci byli a hrozně je nadchla show. Náš bubeník Ota Petřina ještě ten večer zkontaktoval její tým. Kvůli jeho časové vytíženosti byl sice odmítnut, ale získal velmi cenný kontakt na uměleckého producenta Simona Sidiho.

Ten dokáže vymyslet pódium a světla přímo na míru. Celosvětově se proslavil tím, že nasvítil koncert Depeche Mode čtyřmi reflektory a všichni si sedli na zadek,“ konstatoval frontman oblíbené kapely, která si pardubickou ČEZ Arenu vybrala pro generálku tohoto turné.

„V Pardubicích mělo celé turné začít, ale protože si zpěvák skupiny Chinaski špatně šlápnul a ulomil si kus menisku, musel být úvodní koncert přeložen na úplný závěr celé sňůry,“ dodal Malátný.

„Přemýšleli jsme o tom, že turné přeložíme, ale do konce roku už bychom v halách nenašli volné termíny. Čekat až na jaro příštího roku se nám nechtělo, protože už dlouho anoncujeme, jaká to bude bomba. Proto jsme zvolili kompromis, že úvodní dva koncerty turné jsme přesunuli na jeho závěr,“ vysvětlil.

„Naostro začínáme ve čtvrtek 7. října v Liberci. Doufám, že už se nebudu belhat o berlích,“ pokračoval Malátný.
„Spousta lidí už by snad nemusela poznat, že mám nějaký handicap. Přitom to byl tak banální pohyb. Prostě jsem se otočil na místě, když jsem přemýšlel o tom, jestli jsem zamkl auto,“ uzavřel.