Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při chrasteckých oslavách zvítězili všichni

Chrast - Uplynulý víkend byl ve znamení další etapy oslav 750 let založení Chrasti. V pátek proběhlo zábavné soutěžní klání družstev místních spolků, které se utkaly v netradičních disciplínách, pobavily se a obdržely netradiční ceny.

25.6.2009
SDÍLEJ:

Kvapíkový víkend v Chrasti nabídl bohatý a pestrý program. Foto: MěÚ Chrast

Pod heslem „I dospělí si umějí hrát“ a pod taktovkou Bohumila Černého všichni společně soutěžili a bavili se ve sportovní hale. Na sportovní klání navázal „Taneční večer se skupinou B-Q a kapelou Holá beznaděj“. Skvělá zábava místních přilákala na nádvoří spoustu lidí, kteří si přišli zatančit či pobavit se. Přes nepřízeň počasí se chrasteckým večer vydařil a společně prožili velice příjemnou noc, která končila až v časných ranních hodinách. Akci doprovázela prezentace místních neziskových organizací a výborné občerstvení.

Sobota se vyznačovala programem „Šikovné chrastecké hlavičky, ručičky a nožičky“. Program byl složen z ukázek tradičních i netradičních výrobků a prací, přehlídky šikovných lidí, pohybu a dětské diskotéky. To vše v duchu „Co všechno Chrašťáci umí a dokáží“. Děti se vrhly do prostor, kde jim na obličej byla namalována zvířátka či se nechaly odekorovat ornamenty. Výborné koláčky a velký dort z dílny místních šikovných lidí a firem provoněly celé nádvoří, kde se ukazovalo, předvádělo, tančilo a kde se příjemně pobavila spousta návštěvníků. Moderování se opět ujal Bohumil Černý, který velice vtipně a příjemně představil šikulky z našeho města.

Městské muzeum bylo přístupné zdarma a ke zhlédnutí byla mimo jiné i výstava ze života místních organizací. Příjemná byla i procházka zámeckou zahradou či malé občerstvení. Večer se pak o zábavu postaral Libor Štumpf s diskotékou pro všechny generace.

V neděli se finišovalo. Sportovní klub Chrast, oddíl orientačního běhu, připravil pro občany a návštěvníky závod městem. Nedělní procházka či sportovní výkon v ulicích našeho krásného města nikomu neublížil a zúčastnění - běžci i pěší - si akci pochvalovali. Odpoledne se pak konalo posezení pro starší generaci se skupinou „Duo Classic“ z Hlinska v restauraci „U Bačkovských“ na Skále, kde se příjemně povídalo i tančilo.

Víkend byl náročný, ale vydařil se. Ohlasy zúčastněných a spokojenost jsou pro nás nejlepším oceněním. Děkujeme všem, kteří pomohli s organizací i všem zúčastněným za přízeň a slova uznání.

Martina Lacmanová, místostarostka města

25.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení