„Je to krásné a tiché místo uprostřed města. Na západní straně je chráněno vzrostlými stromy, které dovolí hrát i v měsíci červenci od 21 hodin, Tím se zvyšuje pravděpodobnost vyšší návštěvnosti, protože se tím neprotáhne návštěva letního kina do půlnoci. Mohou tedy přijít i ti, kteří časně ráno vstávají do práce,“ uvádí ředitel Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek.

Hrát se začne už tuto sobotu, jako první se promítá snímek Karamazovi s Ivanem Trojanem v režii Petra Zelenky. Letní kino bude v provozu do konce srpna. Vzhledem k tomu, že bude v prostoru mezi speciální školou a baštou Prachárna, nenastane problém s výstavbou nebo instalací WC pro návštěvníky. Veřejné záchodky se nacházejí nedaleko, vzdálenost nepřesahuje sedmdesát metrů. Návštěvníci nepřijdou ani o občerstvení, které k promítání filmů patří. Chrudimská beseda k Prachárně přestěhuje buňku, která sloužila jako pokladna bývalého letního kina. Teď bude sloužit jako výdejna lístků a prodejna občerstvení v jednom.

Program letního kina je už na plakátech. „Do konce června se bude hrát i v krytém kině, aby nebyli diskriminováni ti, kteří musí ráno brzo vstávat,“ dodává Jiří Kadeřávek.

Areál bývalého letního kina zůstává prázdný. Spekulovalo se o tom, že z něj chce mít město záchytné parkoviště. Radnice ale tuto informaci razantně odmítla. „V plánu je víceúčelové zařízení. Mohu ujistit, že žádné asfaltové parkoviště v prostoru bývalého letního kina nebude,“ tvrdí starosta Chrudimě Jan Čechlovský.

Co říkáte na umístění letního kina. Líbí s evám vybrané místo? Napadá vás lepší a vhodnější? Diskujte v diskzi pod článkem.