„Nechtěně jsme mystifikovali řadu lidí ve městě. Je to samozřejmě slavnostní přejmenování, kterým odstartujeme celý jarmark. Ale je to symbolické a na jeden den. Trošku jsme navázali na tradice chrudimských Kosů a Sůvy,“ vysvětluje starosta.

Muchův jarmark bude mít úplně jiný charakter, než ty dosavadní. Náměstí bude laděno do slavnostna, ozdobí ho Muchovy plakáty na náměstí i v Široké ulici. V nazdobených stanech budou dvě secesní kavárny, celé dopoledne návštěvníky jarmarku potěší koncertem lázeňská promenádní hudba. Odpoledne náměstí ožije dalšími koncerty a večer se uskuteční první veřejné promítání televizního pořadu Šumná Chrudim, který přijede osobně představit architekt a moderátor v jedné osobě David Vávra.

Děti se mohou těšit na mnoho atrakcí – kolotoče, houpačky, jízdy fiakrem kolem náměstí nebo vzlety uvázaným balónem.

Program bude bohatý a pro všechny generace. Město se chce pokusit o zápis do české knihy rekordů ve shromáždění předmětů s Muchovou tématikou na jednom místě. „Už nyní artefakty shromažďujeme. Uvítáme, když nám plakáty, hrníčky, dýmky nebo jiné věcí lidé přinesou na náměstí,“ dodává starosta města.

Pozvánka na Muchův jarmark.