Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co se chystá v chrudimském okrese?

Chrudimsko - Přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

8.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

122. laskavý večer

Slatiňany – Vánoční písně staré i nové, zbožné i světské ve svátečně laděném programu Koledujme si můžete navštívit ve čtvrtek 11. prosince od 19 hodin ve Společenském domě v Tyršově ulici. Vystoupí Přemysl Rut a Markéta Potužáková. V průběhu večera bude podáváno malé pohoštění. Vstupné: 50 Kč, předprodej vstupenek v Infocentru Slatiňany (počet míst je omezen).

Vánoční koncert 
v Tuněchodech

Tuněchody – V sobotu 13. 12. 2014 se od 16 hod. v místním kostele uskuteční již tradiční Vánoční koncert pěveckého sboru Tuněchodští zpěváčci pod záštitou ZŠ Tuněchody. Do koncertů se pravidelně zapojují jako druhý sbor bývalé žákyně školy, nyní studentky středních a vysokých škol. Zazní jak typické vánoční koledy, tak moderní vánoční písně, trojhlasé černošské spirituály i sólové písně W. A. Mozarta či A. Dvořáka. Program zpestřují jak žáčci svojí  hrou na flétny, tak rovněž milý host – violistka Klára Pošvářová. Sbory a flétny vede a na varhany doprovází Marie Dostálová.

Vánoční jarmark
v Chrudimi

Chrudim – Všichni jste srdečně zváni na Vánoční jarmark, který pořádá Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim. Tato akce se bude konat ve čtvrtek 18. prosince od 8:00 do 17:00. Vánoční jarmark je součástí Dne otevřených dveří. Můžete se těšit na prohlídku školy, spojenou s výstavou a možným prodejem výrobků našich žáků.

Lovení Karlíka

Hlinsko – Každý den kolem sebe vidíme všudypřítomné příklady nevázanosti, Škeble Lanškroun naopak předvede příběh o dodržení pravidel. Hlavní hrdina Karlík je zcela posedlý svou loveckou vášní, ale vychování, vidina dobře placeného místa a možná trochu i zbabělost mu nedovolí překročit hranici tam, odkud by už nebylo cesty zpět. V tomto smyslu se Karlík podobá mnohým z nás, kteří se nakonec místo lovců staneme sami kořistí a dáme přednost konvencím a jistotám, abychom si případná dobrodružství nechali jen zdát. To není v době internetu nijak těžké, ale Karlík tyhle vymoženosti nemá, a tak si musí najít svůj vlastní způsob, jak zůstat sám a nezbláznit se. Divadelní představení začíná v Multifunkčním centru 8. prosince od 18:00.

S Ivou Pekárkovou 
o Nigérii

Chrudim – Poslední přednáška spojená s autorským čtením a autogramiádou se koná netradičně v úterý 9. prosince od 18:00 ve Vodních zdrojích. Spisovatelka žijící ve Velké Británii poznává Nigérii díky svému nigérijskému příteli a jeho rozvětvené rodině. Kromě svých zážitků z Nigérie představí své knížky, především poslední jmenující se Beton. Těšit se můžeme na autorské čtení i autogramiádu. Předprodej zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Další informace a rezervace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Autor: Redakce

8.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení