V loňském ročníku Léta s Rychtářem skupina ovšem chyběla, protože se hudebníci věnovali přípravám na novou desku. Ta vyšla na konci loňského roku a v seznamu zastávek aktuálního turné nemůže chybět příjemné prostředí oblíbeného amfiteátru Rychtář v Hlinsku. Tam úvalská partička představí novinkové písně po boku oblíbených hitů v pátek 16. července.

Billové si pro turné připravili speciální dekorace ve stylu grafiky alba, unikátní úvodní projekce, které si členové sami připravují pro každé město až v den vystoupení a další překvapení. Samozřejmě ani z nových koncertů a písní nezmizelo nadšení a energie strhujícího projevu této oblíbené kapely. Stále patří mezi to nejlepší a nejzajímavější, co můžete na české koncertní scéně zažít.

Na nové desce Mlsná skupina nenabízí nic nového a převratného, spíše sondu do vlastní minulosti, protkanou živelným soundem. A v tom tkví její kouzlo.

Osmero muzikantů dělalo na desce „Mlsná“ déle než rok a investovaný čas se vrací v detailech, které albu dávají vizitku vůbec toho nejpovedenějšího produktu pod ochrannou známkou Divokej Bill.

Témata na albu jsou léty prověřená, došlo opět na vojáky v písni Batalion, poetické svítání v Půl pátý ráno a nebo lodě v klasické odrhovačce Námořnická. Billové se novou tvorbou odklonili od komerčního směru posledních alb a vrátili se zpět tam, kam patří. Album jako celek je z velké části natočeno analogově do pásu, což je právě odkaz na dvě první desky. Patrná je i daleko větší dynamika zvuku. „Mlsnou“ totiž Bill nenahrával, jak je v současnosti zvykem, po stopách, každý nástroj zvlášť, ale co nejvíce dohromady v jedné stopě. Nahuštěnost aranží je v tomto případě nesmírně originální a vytváří neopakovatelnou atmosféru.

V pátek 16. července budou tedy amfiteátrem Rychtář v Hlinsku znít oblíbené písně jako Plakala, Znamení, Dávno doplněné o novinky Laboratoře, Školník a další. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za cenu 235,- Kč, prodej probíhá také v online síti Ticketsforpeople. Na místě bude jejich cena 270,- Kč. Koncerty začnou po osmé hodině, jako předkapela se představí plzeňští Medvěd 009 a vstup bude umožněn o hodinu dříve.

U amfiteátru bude pro tento koncert poprvé provedeno dopravní opatření a připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků. Příjemné prostředí s velkokapacitními stany, velkým podiem, výčepy s různými druhy piva Rychtář, občerstvovací zóny a dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem.

Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě skupiny Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa a nebo Tři Sestry.

Více informací naleznete na stránkách www.letosrychtarem.cz