Domov seniorů Drachtinka se prostřednictvím benefičních akcí pokusí získat finance na vybudování zahrady určené k setkávání a relaxaci.

Tematickým pojítkem všech akcí bude umění. Projekt bude zahájen 5. listopadu v 17 hodin v domku č.p. 362 v památkové rezervaci Betlém vernisáží výstavy fotografií s názvem Umění stárnout. Na vernisáži zahrají na harmoniky Zpívající heligonkáři z Pardubic. Autory vystavovaných snímků jsou členové Fotoklubu při MKK Hlinečan a cílem výstavy je ukázat, že i ve stáří mohou být lidé veselí, usměvaví, umějí se bavit a zajímají se o svět kolem sebe. Výstava je tvořena černobílými fotografiemi, na kterých jsou zobrazeny portréty a situace ze života v domově seniorů. Vybrané fotografie byly uspořádány do kalendáře na rok 2011, jehož koupí můžete také podpořit charitativní projekt.

Další kulturní zastávkou bude odpolední matiné s Marií Rottrovou, Zdeňkem Vřešťálem a Petrem Freundem. V kostele Narození Panny Marie se 20. listopadu ve 14 hodin uskuteční koncertní vystoupení, jehož návštěvou si mohou příchozí zpříjemnit sobotní odpoledne.

Vyvrcholením benefičního programu bude ples, který je naplánovaný na 26. listopadu v Orlovně v Hlinsku. Součástí večerního programu bude také dobročinná aukce. Vydražit si můžete například paličkovaný šperk, kovaný svícen, obraz či poukázku na čajový obřad. K tanci a poslechu budou hrát BASKETLES - BEATLES & 60’s REVIVAL.

Je až neuvěřitelné kolik lidí se do těchto akcí zapojilo bez nároku na honorář – počínaje paní Marií Rottrovou, moderátorem, licitátorem, zvukařem, osvětlovačem, fotografy a mnoha umělci, kteří věnovali dary do dobročinné aukce. Všem patří velké poděkování.

(lv)