„Zájem o program festivalu nás pochopitelně nesmírně těší. K dnešnímu dni máme prodaných přes 550 vstupenek na pořad Beatles Mania. Pozadu nezůstává ani druhý koncert na zimním stadionu," řekla Lenka Frídlová z odboru kultury a školství. V roce 2017 si odbude svou premiéru na festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč pražská Filmová filharmonie. Na zimním stadionu představí jeden ze svých koncertních pořadů věnovaný filmové hudbě.

V projektu Dobrodružství filmové hudby, zazní písně například z filmů Gladiátor, Poslední mohykán, Indiana Jones nebo Piráti z Karibiku.

Milovníci muziky na filmovém plátně mají své jistě, leč festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nabídne návštěvníkům také klasickou hudbu, operu, operetu i balet.

„Na programu minulého ročníku klasický balet chyběl. Možná právě proto je o něho takový zájem," dodává Lenka Frídlová. Balet Giselle uvede Severočeské divadlo Ústí nad Labem, humornou operetu Rytíř Modrovous pak Moravské divadlo Olomouc a s výpravnou operou Tosca přijede do Skutče Slezské divadlo Opava.

„Klasická hudba, opera, opereta, balet ale i spřízněné žánry a nové hudební projekty budou do města lákat návštěvníky v období od 12. března do 7. května 2017," shrnuje za pořadatele obsah festivalu Matěj Zelinka a dodává: „Pokud ještě nevíte, co koupit svým blízkým na Vánoce, tak vstupenky na festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč mohou být tím pravým dárkem." (jmb)