“Snažíme se dělat přesně takovou akci, která v Hlinsku chybí: Plnou dobré kultury a setkávání s různými lidmi. A podle ohlasů z minulých let se nám to daří,” říká za pořadatele koutecký rodák Michal Marek.

Vedle post-punkových Pris, cloud-rapového krále Labella a dalších tří hudebních uskupení se lidé mohu letos těšit na poslechový pořad trojice hudebních publicistů z Radia Wave, dokument o psychedelické žábě Bufo Alvarius nebo četbu znepokojivé poezie Lukáše Palána. “Chceme si rozšiřovat obzory,” objasňuje Marek a uznává, že program na třech místech MFC nepůjde stihnout celý. “Na druhou stranu si v té šíři vybere to své úplně každý - a o to nám jde,” dodává Marek.

Z loňského ročníku.

Výjimečné bude i samotné MFC. Jeho proměnu bude mít na svědomí Tomáš Rauchfuss. Ten se kromě výběru děl mladých vizuálních umělců postará o světelnou instalaci. “Využijeme toho, jak je MFC velké, takže na každém místě uděláme díky světlu trochu jinou atmosféru: klubovou v sále, na čtení zase více čajovnickou,” vysvětluje své záměry. Klasikou na Hlíně už je pečlivě připravené jídlo nebo alkohol z jihomoravské rodinné palírny Žufánek.

Předprodejové vstupenky čekají na zájemce v Informačním centru za 150 korun, na místě vyjdou na rovné dvě stovky. "Tak 11. května od 17 hodin v MFC. Bude to výjimečné a pro všechny," zvou pořadatelé.

Původně avizovaná diskuze o veřejném prostoru, která se měla konat v pátek v Orlovně, se odkládá. O novém termínu budou pořadatelé včas informovat. (man)