Dokonce tolik, že nás to donutilo zabývat se ročníkem třetím. Takže tu nejdůležitější informaci už máte. TŘETÍ ROČNÍK BUDE. Neméně důležitá bude i druhá informace, totiž termín. Takže si hned vezměte tlustý červený fix a zapište si na různá místa datum sobota 10. září. Pro Vás, co jste vloni v Obořici nebyli, ještě připomeneme, že se jedná o místní část obce Nasavrky v okrese Chrudim. Celá akce probíhá na soukromém pozemku v nádherném prostředí, kde jediné zvuky rušící kulturní zážitek mohou být bečení ovcí, mečení koz, řev ptáků a štěbetání dětí. Čímž je i řečeno, že akce je vhodná pro celé rodiny. Pro ty nejmenší bude připraven vhodný program, tak, aby rušili co nejméně. No a pro ty, co mají rádi poezii ve všech podobách vystoupí několik příjemných lidí od pera a několik stejně příjemných muzikantů. Vlastní vystoupení proběhnou v kulturním domě (tedy ve stodole), doprovodný program pak na různých místech venku. A protože již vloni jsme avizovali, že potěšeny musí být všechny smysly, tak letos by to nemělo být jinak.
Více na www.oboricejednabasen.unas.cz

Program:
13:15 – 13:45 Biorchestr
13:50 – 14:20 Petra Ochová, Soňa Brabcová šansony
14:35 – 15:05 Jana Sychrovská a Jiří Koreček zpěv,Petr Pilný piano
15:10 – 15:45 Oldřich Bubák poezie
16:00 – 16:20 BeneBend
16:25 – 17:45 Tomáš Klášterecký poezie
17:00 – 18:00 Petr Pilný piano,Zdeněk Jirásek poezie
18:15 – 18:45 Jana Bauerová harfa, lyra, cimbál
18:50 – 19:20 Dan Vychodil čtení
19:35 – 20:05 Ľubica Christophory písničky
20:10 – Jan Matěj Rak písničky
K časovým posunům může dojít, pokud někdo z výše uvedených nepřijede. Ale všichni svou účast potvrdili, tak se snad nic mimořádného nestane.
Biorchestr přijede z Brna. Můžete si tuto zajímavou hudební dvojici poslechnout i na internet (www.biorchestr.cz).

Petra Ochová je výborná a půvabná šansoniérka, jinak učitelka zpěvu z Ledče nad Sázavou. Soňa Brabcová jí bude doprovázet na kytaru.
Pěvecká dvojice Jana Sychrovská a Jiří Koreček je dostatečně známa nejen ve Slatiňanech. Jejich zpěv je skutečným zážitkem. Na klavír je doprovodí známý chrudimský pianista Petr Pilný.

Oldřicha Bubáka jistě není třeba představovat. Většina lidí ho zná jako cestovatele a polárníka a jako vtipného besedníka. Ale on píše také poezii a je výborným hudebníkem. Na jaký nástroj se bude doprovázet zatím neprozradil.

BeneBend to dokáže pořádně roztočit. Jsou z Modletína a jedná se o soubor postižených hudebníků.

Tomáš Klášterecký je nadějný básník z Pardubic.

Již zmíněný Petr Pilný vystoupí i jako sólový hráč a bude se střídat s poezií Zdeňka Jiráska.

Janu Bauerovou si loňští návštěvníci velice dobře pamatují. Tehdy přítomné uchvátila hrou na harfu a lyru. Letos přidá ještě cimbál.
Dan Vychodil četl své úvahy už na prvních dvou ročnících. I letos nás nechá se zamyslet nad nějakým tématem.

Ľubica Christophory (www.christophory.cz) také v prvních ročnících nechyběla a její křehké písničky byly vyvrcholením programu. Ve svých písních střídá rodnou slovenštinu s češtinou, polštinou, ukrajinštinou a angličtinou.

Jan Matěj Rak (www.janmatejrak.cz) je nejen synem slavného otce Štěpána, ale především skvělým a originálním kytaristou. Nevydal se po stopách otce, ale našel si vlastní hudební cestu, mimo jiné upravil pro kytaru i známé Ježkovy písně.

O výtvarnou výzdobu stodoly se postará slatiňanská výtvarnice Eva Mašínová.

V areálu bude vařit táborová kuchyně, k pití bude pivo, víno z vinotéky Na cestě a čaj z čajovny Luna.

Večer bude možnost posedět u táboráku, opékat nebo poslouchat další hraní a povídání.

Přespání ve vlastním spacáku je možné.

Do Obořice se dostanete autem (z Nasavrk přes Ochoz směrem na Miřetice, za Ochozí doleva). Parkoviště bude asi 100 m od areálu.
Autobus Vás zaveze nejblíže do Nasavrk, vlak do Slatiňan.

Přijeďte, nebudete litovat.

Pořadatelé