O cenu Vítězslava Nováka se ve Skutči bude v sobotu 18. dubna soutěžit o bronzová, stříbrná a zlatá pásma, která udělí odborná porota.

Organizaci přehlídky si na svá bedra vzala místní ZUŠ V. Nováka, která prostřednictvím sbormistra domácího PS Cantando Zdeňka Kudrnky oslovila s nabídkou účasti sbory z různých koutů republiky. Soutěžního klání, které už počtvrté proběhne ve spolupráci a s odbornou gescí organizace NIPOS-ARTAMA, se zúčastní tyto pěvecké sbory: Kamínek Vysoké Mýto, Rošťák Přelouč, Fiori Cantanti Chrudim, DPS Varnsdorf, Cantando Skuteč a Gloria Cantate Tišnov.

„Sborová přehlídka je součástí programu festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč od samého začátku. Navazujeme tak na dlouholeté tradice, které sborový zpěv ve Skutči má. Srdečně zveme širokou veřejnost k návštěvě, úroveň sborů je velmi dobrá," zve na přehlídku Lenka Frídlová z pořadatelského týmu. První soutěžní vystoupení začne krátce po 10 hodině a kolem 12.30 by měly být vyhlášeny výsledky. Vstup na přehlídku je pro veřejnost zcela zdarma. (mz)