V programu vystoupí tyto kapely:

Knezaplacení
Hudební skupina Knezaplacení z Prahy účinkuje v pětičlenné sestavě s nástrojovým obsazením dvě kytary, flétny, baskytara, rytmické nástroje a se zpěvem sólovým I vícehlasým.
Od založení roku 1998 se Knezaplacení zúčastňuje hudebních soutěží, ( Žlutická struna – 1. místo, trampská Porta 2002 – 2. místo Středočeského kola) českých I zahraničních festivalů ( Polsko – Swiebodzice), účinkuje na společenských akcích (vernisáže, oslavy měst, komerční akce). Od roku 2000 pořádá Knezaplacení v Buštěhradě své vlastní písničkové večery s názvem Zastávka v čase, do nichž si pravidelně zve zajímavé a vážené hosty. S pořadem Zastávka v čase, kde jako hosté bývají Jitka Vrbová, Pavel Bobek a Lída Nopová či Ivan Hlas, navštěvuje skupina Knezaplacení různá kulturní zařízení Čech a Moravy. Na podzim roku 2002 natočila skupina Knezaplacení ve studiu Good Day svoji první nahrávku s názvem Vzkazy na strunách, v níž můžete zaslechnout písně z vlastní tvorby I skladby přejaté. Hudbu dělají a mají rádi proto, že je baví. Jak jinak. Z toho důvodu si dovolují hrát a zpívat to, co je těší. Vedle písniček folkových na jejich vystoupeních zaslechnete I skladby ve stylu bossa nova, blues, skladby instrumentální nebo světové evergreeny. Hrají prostě vše, co je k nezaplacení!

Petra „Šany" Šanclová
Petra „Šany" Šanclová, *30.9.1975 (Jihlava), česká písničkářka, zpěvačka a multiinstrumentalistka, která již delší dobu žije na jihu Moravy. V minulosti Šany spolupracovala se spoustou známých osobností naší folkové scény. Neminulo ji účinkování v Javůrkově Bokomaře, ani v kapele Vlasty Redla, která se jmenovala Každý den jinak, spolupracovala se Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem.
V roce 2006 vytvořila Šany první vlastní desku „Ze země vah", na níž uplatnila své skladatelské a textařské schopnosti. Postupem času se rozhodla vydat na sólovou koncertní cestu. Nyní jí můžete spatřit nejen na svých sólových projektech, ale i jako hosta Nadi Urbánkové, Pavlíny Jíšové a kapely Bokomara.

Jane
Brněnská hudební skupina Jane vznikla v roce 2005. Kromě koncertního pásma vystupuje na tanečních zábavách, plesech, country bálech, estrádách, soukromých i podnikových akcích, také jako stylová hudba na akcích country & western po celé ČR. Široký repertoár zahrnuje známé české i zahraniční hity, evergreeny, country-popové i rockové skladby, na své si tak přijdou posluchači a tanečníci všech věkových skupin. Skupinu tvoří 6 muzikantů, z toho jsou 3 hrající zpěváci a 2 zpěvačky. Samozřejmostí je profesionální technické vybavení a jevištní projev.
Skupina se úspěšně věnuje také autorské tvorbě, o čemž svědčí vítězství v celostátním finále mezinárodní autorské Porty 2009, vítězství na Ždánické portě a v autorské soutěži v oblastním kole Porty 2011 a úspěšně se prezentuje na mnoha prestižních hudebních festivalech.

Romanika
Charismatická zpěvačka a kytaristka Ika Kraicová je často přirovnávaná k Szidi Tobias, paní Haně Hegerové, Radúze nebo Idě Kellarové, která osobně rozvíjela Ikin vokální projev. Silný ženský element v textech a divoké rytmy vyvažuje hluboký a jazzově kultivovaný zvuk kontrabasu, na který hraje Ikin životní partner Roman. V jejich hudebním přednesu se střetávají šansonové nálady, pouliční kabaret, jiskřivé čardáše, world-ethno music a bujaré písničky se silnými texty od významné slovenské básnířky Evy Luky. Romanika vydává alba v renomovaném vydavatelství Slnko Records a má na svém kontě 3 studiové nahrávky. V současnosti pracují na novém albu, které bude mít název Huslistka. Na jejich koncertech si můžete poslechnout písně z tohoto alba a zhudebněné Shakespearovy sonety.

Pepa Štross
Kde je Pepa Štross, tam je o zábavu postaráno. Má celkem 7 dětí, na jejichž početí či výchově se podílel se střídavými úspěchy. Proto texty jeho písní jsou většinou o lásce, o rodině – bez patosu, naopak poetično tkví v jemné ironii a nadhledu. Svérázný humor mezi písněmi dokáže vygradovat i pěknou recitací jeho oblíbených básníků, především J. Kainara a J. Preverta. Co se melodií týče, nejsou to žádné dumky – žalky, naopak typický je swingový šmrnc. Jak sám říká – kdo nepochopil swing – nepochopil nic…

Jako host vystoupí Martin Maxa s folkovým programem. Občerstvení je zajištěno, diváci budou hlasovat o nejsympatičtější kapelu.