Mezinárodní taneční festival „Plesové choreografie a párové tance 2009“ se skládá letos ze tří soutěží v nich se bude bojovat o tituly Mistr ČR SUT 2009. Festival se uskuteční opět v krásném sále chrudimského muzea. Celá akce začne již v 8 hodin prostorovými zkouškami zúčastněných souborů.

Od 14 hodin začne hlavní soutěž předkoly, ve kterých ve víru valčíku, polky, polonézy, country, standardních i latinských melodií, ale i dalších tanečních rytmů diváci uvidí to nejlepší, co mohli shlédnout návštěvníci plesů v Čechách a na Slovensku v letošní taneční sezóně. Vše bude vrcholit od 20 hodin galavečerem s finálovými soutěžemi a ve 22 hodin se při slavnostním vyhlášení soutěžící dozví, kdo byl letos nejlepší.

Letošní rok je přihlášen rekordní počet soutěžících – 30 plesových choreografií, 5 choreografií polky, 40 párů na soutěž v české polce a v programu diváci uvidí ještě 3 choreografie hostů s jinými tanečními styly.

Chrudimsko je tradičně silně zastoupené. V soutěžích je bude reprezentovat soubor TK Bohémia Chrast, které zastupuje hlavního pořadatele celé akce Taneční školu Bohémia – Ing. Bohumila a Hanu Černých Chrast, chrudimská TŠ Besta a hlinecké soubory TKG a TS Ridendo.

Vyhlašovatelem akce je Svaz učitelů tance České republiky a akce probíhá za podpory Pardubického kraje a Ministerstva kultury České republiky.

Ing. Bohumil Černý