Včera lidé přijeli na tradiční předvánoční jarmark. V Chrudimi zaplnili prodejci prostory Muzea, stáli i před ním. Stříbrná neděle přilákala mnoho lidí. Zboží bylo tolik, že oči přecházely a hlava přemítala, co vlastně domů koupit. Hodně bylo vánočních dekorací - vánočních ozdůbek z drátků, krajek, slámky nebo korálků.

Nechyběla keramika, na pultech se zákazníkům samo nabízelo koření, originální obrázky anebo vánoční věnečky a svícny. Výtvarnice Kamila Skopová představila veřejnosti svou nejnovější knížku Rok na vsi, která je obdobou v minulosti velmi oblíbených kalendářů s recepty, návody a hezkým čtením.

Skanzen na Veselém Kopci si vzali včera za svůj cíl lidé nejen z východních Čech. Tradiční akce, při které své výrobky představilo osm desítek prodejců z celé republiky, je vždy hodně navštěvovaná. Lidé nakupovali milé, neotřelé dárečky, vhod jim přišlo občerstvení v místní hospůdce Na Vejminku.

Řidiči, kteří si odřekli vánoční punč a grog, se vcelku dobře orientovali ve změně příjezdové cesty, jež byla dobře označena. Na Veselý Kopec jel dopoledne autobus z Hlinska od obchodního domu Růže a zpátky bylo spojení zajištěno ve 14 hodin ze Dřevíkova.