VÝSLEDKY A DALŠÍ INFORMACE NAJDETE V RUBRICE SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY (vpravo).

Pondělní slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku 2010 mělo švih a vtip. Moderátor večera Radek Šilhan opět ukázal své znalosti českého sportu včetně regionálních podrobností a nevyvedl ho z míry ani krátký výpadek mikrofonu.

Jako rodák z Plzeňska představil Martinu Lacmanovou jako starostku „Chrastu“, což mu v Chrudimi projít nemohlo. „Už si to budu navždy pamatovat, paní Lacmanová z Chrasti,“ ujistil starostku s omluvným úsměvem. Jeho vztah ke sportu byl znát při každém rozhovoru, ať už s lyžařkou, futsalisty, fotbalisty nebo hokejbalisty.

Chrudimské vyhlašování výsledků ankety bylo první ve východních Čechách a pořadatelé měli vše zajištěno do posledních podrobností. Poslanci, starostové měst a osobnosti z oblasti sportu předávali speciálně vyhotovené ceny vítězům v jednotlivých kategoriích a oficiality vždy prostřídalo vystoupení půvabných zpěvaček.

Monika Agrebi, autorka textu a hudby hymny Sportovce roku, zaujala příjemně hlubokým hlasem a sexappealem. Martina Pártlová jí v půvabu sekundovala a oči diváků byly poutány k jejím vysokým kozačkám s podpatky a krátké sukni. Zpěv nelze opomenout – zejména pamětníci byli potěšeni jejím přednesem rockové písně Zuzany Michnové S Luisem.

Třetí interpret, mladý artista Alex, zatajil dech mnoha diváků svým balancováním na žebříku. Zaujal ale především ženy a dívky hezkým obličejem a vypracovaným tělem.

Za příjemný večer patří vyhlašovatelům soutěže, spolupořadatelům a inzerním partnerům velké poděkování a gratulace.