Pořadatelem byli Taneční klub TKG Hlinsko, Taneční škola Gradus Jany Malinové a město Hlinsko. „Soutěžílo se v kategoriích D,C, B pro dospělé páry. Sjely se z Čech a Slovenska. Soutěž byla i pro dospělé a juniorské neregistrované páry,“ informuje pořadatelka Jana Malinová.

Závodníci se „utkali“ ve standardních a latinskoamerických tancích. Kategorie byly velice dobře obsazené. V jedné soutěži se sešlo i devětadvacet dvojic. „S účastí jsme spokojeni, přijelo asi sto padesát párů a do sokolovny se dostavily asi dvě stovky diváků,“ dodává Jana Malinová.

Tanečníci z TKG Hlinsko v silné konkurenci obstáli. V kategorii dospělých C ve standardu skončili Milan Janda a Kristýna Pecinová ve finále pátí, v „latině“ kategorie B obsadili Jaroslav a Kateřina Kyselovi šestou příčku.

V kategorii „Hobby junior si vytančili vítězství Filip a Adéla Sokolovi. Tento pár získal první místo i v soutěži „Hobby junior II“, mohli totiž startovat ve své i starší věkové kategorii. Zde byli ve finále i Robert Bříza a Zuzana Pešlová, kteří skončili pátí.