V roce 1982 byl ve Skutči založen malý dechový orchestr. A jelikož bylo město spojováno se ševci a kameníky, dostala kapela název Šeucovská Muzika. Hraje při oslavách založení hasičského sboru, cvičeních a srazu rodáků, ale také na festivalech.

Iniciativa vzniku nové malé dechové hudby ve Svitavách se datuje od roku 1996. Veřejnosti se poprvé představila promenádním koncertem na svitavském náměstí v roce 1997 a poté přijala název Astra. V současné době je s kapelníkem Pavlem Pospíšilem, pevnou součástí svitavské dechové scény.

Bystřická kapela vznikla jako taneční orchestr v březnu 2007. Díky schopnosti členů orchestru hrát na několik hudebních nástrojů se podařilo nabídnout, jak klasickou dechovku, tak kvalitní taneční muziku.

Malá dechová hudba Opočenka vznikla v roce 1974. V současné době má soubor 13 muzikantů a 3 zpěváky. V repertoáru orchestru je především klasická lidová písnička, ale i skladby Mistrů vážné hudby, taneční melodie, hudba šedesátých let, či známé skladby od skupin Beatles, ABBA a dalších.

Vstupenky v hodnotě 140,- Kč můžete zakoupit na http://vstupenky.skutec.cz, na odboru kultury a školství MěÚ Skuteč a na TIC Skuteč nebo i v den konání akce na pokladně v Kulturním klubu Skuteč. (mz)