PO CELÉ LÉTO

Léto s Rychtářem 2009

Termíny: viz. program

Místo konání: Amfiteátr Rychtář (vedle pivovaru Rychtář v Hlinsku)

PROGRAM 2009

27.06. HARLEJ + ALKEHOL 20:00 (vstup od 18:00)
Oblíbené rockové kapely Harlej a Alkehol se v roce 2009 představí publiku v hlineckém amfiteátru vůbec poprvé. Navíc se vystřídají během jednoho večera na společném koncertu, který tedy nabídne dvojnásobnou porci rocku. Obě skupiny v minulém roce vydaly nová alba, staré známé osvědčené písně budou tak doplněné o aktuální novinky. Tato první akce odstartuje již sedmý ročník koncertů pod hlavičkou Léto s Rychtářem. Během ní budou znít pivovarem tématické písně jako Hospodo nalejvej, Pivo dělá hezká těla, ale i samozřejmě další hity Svařák, Pověste ho vejš, Zfetovanej a mnoho dalších. Program večera bude možná ještě doplněn:).

11.7. RYCHTÁŘ FEST: 16:00 (vstup od 14:00)
Hrají: HORKÝŽE SLÍŽE, STO ZVÍŘAT, UDG, SKYLINE, PRAGUE SKA CONSPIRACY, IMODIUM
Tradiční jednodenní festival Rychtář Fest (dříve Rychtář open air) nabídne letos nejzajímavější program ve své historii. Po roce se do hlineckého amfiteátru vrátí slovenské hvězdy Horkýže Slíže, které ovšem doprovodí další neméně populární skupiny. Rockový styl doplní hlineckému publiku velmi dobře známí UDG, kteří v rámci Léta s Rychtářem vystupují pravidelně od prvních ročníků. Ti se od mladé začínající kapely propracovali na špičku české hudební scény a k vyprodaným sálům. V jejich stopách pokračuje další účinkující, Imodium.
Ovšem velký zájem jistě vzbudí premiérový koncert legendární přední české SKA skupiny Sto Zvířat a také představené elektronické partičky Skyline s novou zpěvačkou Markou Rybin. Ta přešla ke skupině v minulém roce po rozpadu její původní skupiny Gaia Mesiah, a svým jedinečným projevem podtrhuje již tak energické koncerty. Posledním potvrzeným účinkujícím jsou soulově naladění Prague SKA Conspiracy, kteří se na Hlinecku představí úpně poprvé, ač k předním českým SKA skupinám patří mnoho let. Tedy kromě Marky Rybin se ten večeř představí ještě jako zpěvačka charismatická Marianna.


14.8. TŘI SESTRY + MZH, E!E, Doctor P.P. 19:00 (vstup od 18:00)
Každej den jsou na kovárně a každý rok v Hlinsku! Ano, Tři Sestry patří neodmyslitelně do pivovarského amfiteátru Léta s Rychtářem. Jejich koncerty zde patří k těm nejpovedenějším a každý rok se tak odehrává skvělý večírek v doprovodu Fanánka, Magora, Supice a dalších. Ti z původně hospodské skupiny udělali český koncertní fenomén, který s přehledem vyprodá i velkou sportovní halu v Praze. Ovšem skupina se stejně cítí nejlépe na běžných kulturákových pódiích a na letních parketech, a tak každoročně vyráží na nekonečné turné. V pauzách mezi koncerty skládají a natáčejí desky, kterých mají na svém kontě neuvěřitelných dvacet. Tedy modlete se pro partu, dejte si sedm Rychtářů a jednu zelenou, jezděte autobusem, válčete s Turkem, vzpomínejte na Sahulu a bacha na hrábě! Život je takovej a jinej nebude, hlavně že je večírek:), který doplní tradiční předkapely.


29.8. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PIVOVARU RYCHTÁŘ 14:00
vstupné: zdarma
Vystoupí: MIG 21, MARIE ROTTROVÁ & Neřež, TLESKAČ, DEBILL HEADS, RYBIČKY 48, HUDBA PRAHA a mnoho dalších …
A opět uplynuly dva roky od tradiční akce - Den otevřených dveří pivovaru Rychtář. Tedy 29. srpna proběhne v celém areálu hlineckého pivovaru další ročník oblíbené slavnosti k oslavě výročí uvaření první várky piva Rychtář. Letos slavíme 96 let! Na nádvoří pivovaru Vás bude bavit během dne folklórní program s mnoha soutěžemi a exkurzemi pivovarem, který završí tradiční taneční večer se skupinami Trampoty a Artur. Podium v přilehlém amfiteátru nabídne vystoupení mnoha hudebních kapel - můžete se těšit na showmana a herce Jirku Macháčka se skupinou Mig21, jedinečné vystoupení mnohonásobné zlaté slavice Marie Rottrové, rockové Debill Heads, Tleskače a další.
Jako vždy, vstup na celý program Dne otevřených dveří pivovaru Rychtář je zdarma. Připraveno bude mnoho výčepů se všemi pivy značky Rychtář včetně výročního speciálu a také spousta pochutin.

Košumberské léto 2009

Jednota divadelních ochotníků "Jaroslav" Luže a město Luže s finanční podporou Pardubického kraje odboru kultury si Vás dovolují pozvat na "Košumberské léto 2009".

P R O G R A M

Populární dětský pěvecký sbor ZUŠ Luže uvádí
KONCERT PĚVECKÉHO SBORU KANTILÉNA
Sbormistr: Dana Pražáková
Sobota 27. června 2009 v 16.30 hodin
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Koncert vážné hudby v podání smyčcového kvarteta
PRAŽÁKOVO KVARTETO
Sobota 27.června 2009 v 19.30 hodin
Místo: Chrám sv. Bartoloměje Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Koncert známé populární dechové kapely ze Skutče, známá i
jako „Šeucovanka“ „ aneb dechová hudba „Skutečští hasiči“
KONCERT ŠEUCOUSKÉ MUZIKY
Kapelu řídí: Josef Skála Zpívají: Kája Vichrová,Viktor Kyncl a
Hynek Lukáš Na pořadu skladby známých českých a
moravských autorů
Neděle 28. června 2009 v 15,00 hodin
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Rytířská klání na hradu Košumberk (pořádá jiný subjekt)
FORTIS - SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU
4.- 6. července 2009
Již čtvrtým rokem připravíme pro návštěvníky hradu Košumberk výlet
do středověku v období ranné gotiky a v období vikingů.
Místo: nádvoří hradu Košumberk

Divadelní soubor /a/Maťák Pardubice uvádí
komedii Arnošta Goldflama
DÁMSKÁ ŠATNA
Komedie, která nás zavede do nejdůležitější místnosti v celém divadle
– do dámské šatny.
Režie: Roman Vencl
Sobota 11. července 2009 ve 21.00 hodin
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Dětský divadelní kroužek při ZUŠ Luže uvádí pohádku
TAJNÝ LODNÍ DENÍK
Režie: Jana Hrubá
a
Pohádky z tašky - Jarka Holasová uvádí pohádku
O SLEPIČCE
Režie: Jarka Holasová
Sobota 18. července 2009 od 15.00 a 18.00 hodin
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Koncert rockové hudby (pořádá jiný subjekt)
KOŠUMBERSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL
Sobota 25. července 2009 od 15.00 hodin
Máme radost, když vás můžeme překvapit. Muzikanty, jejichž kvalita
je prověřená, dochutíme na třetím ročníku košumberského hudebního
festivalu novými tvářemi, zvuky a hlasy.
Hrají: Xavier Baumaxa, Dva, Jolly Joker and PBU, The
Pooh, Mixed Pickles, DJ Boycotlettes
Vstupné: 16O,- Kč na místě, 130,- Kč předprodej - také Ticketstream
(www.ticketstream.cz)
Místo: nádvoří hradu Košumberk

Rytířská klání na hradu Košumberk (pořádá jiný subjekt)
BELLATORS - SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU
1. a 2.srpna 2009
Ukázky historického šermu napříč staletími.
Místo: nádvoří hradu Košumberk

Ořechovské divadlo uvádí bláznivý vaudeville Vlastimila Pešky
BABIČKA V TRENKÁCH aneb APRÍLOVÁ KOMEDIE
Režie, hudba, choreografie a scéna: Vlastimil Peška
Sobota 8.srpna 2009 ve 20.30 hod
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Turnovské divadelní studio A.Marek uvádí jeden z motivů
hry A.P. Čechova
TŘI SESTRY
Nadčasový příběh o neschopnosti člověka udělat krok dopředu, pryč
z každodenního stereotypu.
Dramaturgie, režie a scéna: Petr Haken
Sobota 15. srpna 2009 ve 20.30 hodin
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 60,- / 30,- Kč

Melodie o.s. Chrudim uvádí koncert swingového orchestru
BIG BAND CHRUDIM
pod vedením Martina Profouse
Zazní známé i méně známe swingové i dechovkové melodie.
Sobota 22. srpna 2009 od 19.30 hod.
Místo: nádvoří hradu Košumberk Vstupné: 80,- / 50,- Kč

Městské slavnosti
3. MĚSTSKÉ SLAVNOSTI
Sobota 29. srpna 2009
Hlavní hosté: Spirituál Kvintet a Věra Špinarová
Čas i celý program bude upřesněn na samostatných plakátech.
Místo: nádvoří hradu Košumberk

Hudební léto v Heřmanově Městci

Termín konání: po celé léto
Místo konání: viz. program

S blížícím se létem vrcholí také příprava Hudebního léta v Heřmanově Městci, které se během své krátké historie zařadilo mezi tradiční kulturní akce regionu. Druhou červnovou neděli bude zahájen jubilejní V. ročník cyklu koncertů duchovní hudby Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Víkendové koncerty v pravidelném rytmu čtrnácti dnů budou kulturní a vzhledem k charakteru uváděné hudby svým způsobem i duchovní nabídkou jak místním občanům, tak turistům a příležitostným návštěvníkům města až do konce měsíce srpna. Pestrou dramaturgií tohoto festivalu vzniká zajímavá a věříme, že i oslovující nabídka pro hudby milovné posluchače.

Celý festival bude zahájen 14. června provedením díla Missa brevis soudobého českého skladatele, primáše souboru Hradišťan Jiřího Pavlici. Kromě této skladby, která se setkala již na sklonku loňského roku s příznivým ohlasem heřmanoměsteckých posluchačů, zazní také např. známý Händelův sbor Halleluja z oratoria Mesiáš. Zahajovací koncert bude v podání hostujícího sboru Slavoj Chrudim a místního pěveckého sboru Vlastislav za doprovodu Chrudimské komorní filharmonie pod taktovkou Petra Stříšky. Druhý červnový koncert 28.6. bude ve znamení nástroje, který k duchovní hudbě neodmyslitelně patří – varhan. Vystoupí přední česká varhanice Linda Čechová – Sítková.

První prázdninový koncert 12.7. slibuje pokračování každoročního kroku mimo klasickou hudbu. Letos připravujeme, neb pevně věříme v příznivé počasí, externí koncert v prostorách renovované farní zahrady. Vystoupí na něm smyčcový Corvus quartet složený z hráčů Komorní filharmonie Pardubice. Program bude složen z úprav populárních melodií skupin Queen, Metalicca či Beatles a též se můžete těšit na ukázky známých filmových melodií. Věříme, že si i tento, trochu hudební experiment, najde své posluchače.

Pokračování festivalu bude ve znamení smyčcových nástrojů. Studenti pražské AMU – violoncellista Jan Zemen a varhaník Pavel Svoboda uvedou převážně barokní Bachův program. Poprvé tak na Hudebním létu zazní sólově tento smyčcový nástroj. Následovat bude koncert již tradičního hosta – královéhradeckého varhaníka Václava Uhlíře, s kterým vystoupí profesor Pardubické Konzervatoře houslista Josef Kuchválek.

Závěrečný koncert celého festivalu 23.8. bude v režii souboru historických nástrojů SoliDeo. Vedoucí souboru Miloš Fr. Rejman připravil pestrý program složený ze staré hudby 13. – 17. století. Tento výlet do hudební historie bude umocněn i jejím provedením na historické nástroje. Týden před tradiční heřmanoměsteckou poutí se tak celé hudební léto uzavře.

Věříme, že si z nabídky koncertů vyberete a v parných letních dnech přijmete pozvání do působivého prostředí kostela sv. Bartoloměje. Prostředí obohacené o krásnou hudbu nabízí možnost nevšedního kulturního i duchovního zážitku. Určitě nebudete litovat.

ČERVENEC

YANDEROV 2009

AKTUALIZOVANÝ PROGRAM

Temín: 2. – 5. července 2009

Místo konání: Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky

Hudební festival Yanderov, pořádaný každoročně občanským sdružením Šance pro Tebe, je výjimečnou kulturní událostí s dlouholetou tradicí. Jedná se o nevýdělečnou akci s volným vstupem, na jejíž přípravě a organizaci se podílí řada dobrovolníků. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora začínajících hudebníků.

Festival využívá léty osvědčenou dramaturgii. Každý den festivalu vystupují 3 – 4 začínající kapely a jedna známější skupina. Mladí začínající hudebníci tu mají možnost vyzkoušet si hrát na velkém jevišti. Zařazením známějších umělců je sledováno vedle zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat začínajícím kapelám přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy.

Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov u řeky Chrudimky: Je zde možné stanovat, umýt se, pro návštěvníky je připraveno občerstvení. Areál je dostupný pěšky po turistické stezce z chrudimského nádraží proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (cca 30 minut chůze) nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.
Program

Čtvrtek 2. července od 18 hodin

Romeo´s Bleeding • Funkthomass • Dub.O.Net

Matthew´s Wokshop • Discomfort

Pátek 3. července od 18 hodin

Fade To Grey • Nikola Brasko • Čokovoko

Alef Zero • Koblížci

Sobota 4. července od 16.45 hodin

Burnout Systém • All Regrets • The Coolers

Discoballs • Fundamentalista v pásmu Gazy

Personal Revolution

Neděle 5. července od 16.45 hodin

Eror • Expandeer • Mentálně narušená moucha

Jolly Joker & The PBU • U.S.P.

Naivní Naděje

V průběhu celého festivalu: stanování v areálu zdarma, občerstvení – jídlo, pití, osvěžení – vykoupání, tvořivá dílna Střediska ekologické výchovy Sever (výroba papírových korálků, dekorování textilních materiálů, malování hennou, …). Chillout kavárna D29 posezení u dobré „brazilské“ kávy. (red)

www.yanderov.cz

Studnice fest 2009

Termín: 24. - 25.7.2009 /začátek: 24.7. 16:00 (areál otevřen od 15:00)/

Místo konání: areál Cihelka, Hlinsko v ČecháchVystoupí kapely (dosud potvrzené):
Green Frog Feet (DE)
Skyline
Krucipüsk
Sunshine
Znouzectnost
Airfare
The Prostitutes
Tleskač
Volant
Dukla Vozovna
Fast Food Orchestra
The Slots
Imodium
No Heroes
Emoce
Silence Fini
Disco Balls

Doprovodný program: Samozřejmě, že nejen hudba se bude starat o Vaši zábavu. Připravujeme i další doprovodné akce. Po úspěších na předchozích ročnících budou opět připraveny minimálně 3 stolní fotbálky, dále se můžete těšit na čajovnu či další stánky s tričky apod. Po loňském sobotním turnaji ve stojním fotbálku, na který byly kladné ohlasy, se můžetě těšit na jeho 2. ročník :-)

Podrobnější program a další info se připravuje.

www.studnicefest.cz

Ohlédnutí pro hudební "fajnšmekry" aneb co už proběhlo

Hardcore Extreme Days IV.

REPORTÁŽ Z AKCE NAJDETE ZDE - KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ.

Termín: 15. - 17.5.2009

Místo konání: na Konopáči u Heřmanova Městce.

Vystoupí skupiny:
Krucipüsk
Morčata na útěku
Status Preasent
Konflikt (SK)
S.I.N.S.I.D.E.
Gun To Pigs
Treron
Promile
D.O.P.

Na programu je také vystoupení studia HELL (pekelná show s věšením lidí za kůži na řeznické háky), vyjížďka na tankodrom, TATTOO - tetování a piercing v areálu srazu (MOTO TATTOO Pardubice), Demolition cars, gumovací klec, extrémní soutěže, strip-show.

PROGRAM

PÁTEK:
18.30 - GUN TO PIGS (hardcore/Heřmanův Městec), 20.00 - PROMILE (punk-metal/Pardubice), 22.00 - MORČATA NA ÚTĚKU (violence-world music/Brno), 24.00 - S.I.N.S.I.D.E (metalcore-thrash/Pardubice).

SOBOTA: 16.00 - TRERON (hard rock-metal/Ronov nad Doubravou), 18.30 - D.O.P. (metalcore/Ždár nad Sázavou), 20.00 - KONFLIKT (SK -punk-rock/Slovensko), 21.30 - STUDIO HELL -věšení lidí za kůži na řeznický háky, 22.00 - KRUCIPÜSK (hard-rock/Liberec), 24.00 - STATUS PRAESENTS (metal-hardcore/Praha)

www.hardcore83.cz

VI. ročník hudebního festivalu Tomáškova Novákova hudební Skuteč

Termín konání: 17. - 31. 5.

ATHÉNY VÝCHODNÍCH ČECH 2009

Termín konání: 22. - 24. května

REPORTÁŽ Z FESTIVALU NAJDETE ZDE.

Hudební festival Polom 09

Termín konání: sobota 6. června

Místo konání: Polom u Trhové Kamenice - kostel svaté Kunhuty

V kostelíku svaté Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice se v sobotu 6. června uskuteční úvodní ročník multižánrového festivalu Polom. Ten by měl být nejen připomínkou této ohrožené památky na hřebenu Železných hor, ale i poděkováním celé řadě osob, které přispěli a dále přispívají k obnově kostela. Festival by měl jistě přispět i ke snahám o další využití této stavby.

Kostel sv. Kunhuty a snaha o jeho obnovu:
Kostelík v roce 2008 v naprosto žalostném stavu (dlouholeté zatékání srážkové vody dírou ve střeše) získal od církve František R. Václavík a se svými přáteli začal okamžitě podnikat kroky k jeho záchraně. Díky dotacím z Ministerstva kultury a Pardubického kraje bylo možno již v první polovině roku 2008 zahájit práce na záchraně kostela. V průběhu roku 2008 vzniklo občanské sdružení Polom, na které byl posléze kostel převeden a které v nynější době zaštiťuje veškeré činnosti spojené s obnovou kostela. V průběhu roku 2008 proběhla celá řada „záchranných“ prací – vyčištění kostela i prostoru hřbitova, statické zajištění stavby a hlavně před koncem roku se podařilo osadit na kostel novou střechu. Prací na obnově kostela se v rámci mnoha brigád zúčastnilo několik desítek dobrovolníků.

Program festivalu:

Letošní úvodní ročník festivalu bude do jisté míry zkušební, prověří možnosti tohoto místa, jak ve smyslu programovém, tak v kapacitních možnostech, možnostech zázemí pro návštěvníky festivalu apod. V rámci festivalu se odehrají dvě taneční představení, loutkové představení pro jednoho diváka, několik koncertů, žonglérská dílna, výtvarná dílna nejen pro děti a jistě se udějí i lecjaká překvapení.

Program festivalu začne v 15 hodin sérií miniaturních loutkových představení Hanky Voříškové, žonglérskou dílnou (k dispozici budou členové žonglérské skupiny Ascarya s celou řadou žonglérských pomůcek) a výtvarně stavební dílnou „Z mechu a kapradí“ s mottem postav domeček pro místní skřítky.

V 16 hodin vystoupí japonský butó tanečník Ken Mai, který nedávno se svým představením Padma úspěšně hostoval v Divadle 29. Sugestivní pohyb a mimika jsou hlavními prostředky Ken Maiova pojetí butó jehož podstatná východiska leží ve filozofii Zenu. Jeho tanec se nechává rovněž inspirovat přírodními vlivy a místem, v kterém tančí.

Koncert v 17.30 představí ve společném projektu cellistku Doru Barovou (Tara Fuki) a saxofonistu Marcela Bártu (Vertigo quintet, Nuo).

V 19.30 proběhne představení režiséra, hudebníka, choreografa a světelného designera Jana Komárka „Nocturno á la Polom“, v kterém se představí čtyři tanečnice, které patří k tomu nejlepšímu na české scéně nezávislého tance – Andrea Miltnerová, Dora Chaloupková, Lenka Bartůňková, Bára Látalová. Následovat bude improvizovaný koncert skupiny MegaUfonik k projekci filmu a na závěr večera koncert na didžeridů Jakuba Slováčka (Slavíčka).

Hudební předěly mezi jednotlivými vystoupeními obstará rovněž hudební skupina MegaUfonik.
Další informace:

Festival se koná za každého počasí, pro ochranu před případným deštěm bude v areálu kostela stát stan. Vstupné dobrovolné. Na místě bude k dispozici drobné občerstvení – nápoje, káva, čaj, něco drobného k snědku. V místě je k dispozici ekologická toaleta.

www.polom.info a www.offcity.cz

OD SOUSEDŮ

Co se chystá na léto na Hradecku?

Přehled velkých hudebních i divadelních akcí či srazů, které se na Hradecku pro letošní rok chystají i nechystají:

* Smiřický hrnec 2009 – 13. 6., fotbalový stadion ve Smiřicích
*  Divadlo Evropských regionů – 21. – 30. 6., v celém centru Hradce
*  Rock for people – 3. – 6. 7., areál Festival parku
*  Drumska – 10. – 11. 7., areál Festival parku - ZRUŠENO
*  Motosraz IRON BIKERS 2009 – 31. 7. – 2. 8., Chlumec nad Cidlinou
*  Folk a country – 7. – 8.8., areál Festival parku, ZRUŠENO
*  Summer of Love – 15. 8., areál Festival parku,
*  Hip Hop Kemp – 20. – 22. 8., areál Festival park
*  Semtex festival – 29. 8., areál Festival parku
*  Czech Truckfest – 11. – 13. 9., areál hradeckého letiště
*  Jazz goes to town - termín upřesníme, v ulicích města

Více o festivalové sezoně na Hradecku na www.hradecky.denik.cz

Co se chystá na léto na Svitavsku?

* Poličské rockoupání - areál Koupaliště Polička, 29. - 31. květen
* Park festival 2009 - Jevíčko, pivovarský park, 5. června
* Smetanova Litomyšl - Litomyšl, 12. června - 6. července 2009
* COLOUR MEETING - Polička, 19. – 20. 6. 2009
* BRNĚNECFEST X - Brněnec hasičský areál, 27. 6. 2009, od 10.00
* KAŽDÝ RO(C)K NA ZÁMKU - Moravská Třebová, 1. 8. 2009, od 14.00
* FEST POD PAROU 2009 - Moravská Třebová, za Hájenkou, 20.8.2009 - 22.8.2009

Více o festivalech na Svitavsku naleznete na www.svitavsky.denik.cz
Co se chystá na léto na Náchodsku?

* Broumovská kytara - (20.06. 2009) - Broumovská kytara se uskuteční v sobotu 20. června 2009 od 13 hodin.
*Brutal Assault (06.-08.08. 2009) - JAROMĚŘ - Vojenská pevnost Josefov (20km severně od Hradce Králové)
* Dřevíč rock fest 2009 (29.08. 2009) - Velký Dřevíč, areál koupaliště

Více o festivalech na Náchodsku naleznete na www.nachodsky.denik.cz
Co se chystá na léto na Krkonošsku?

* Festival Kunčice 2009 - 27. června
* Pivofest Trutnov - 13. června
* Koza 009 - 4. července
* Benátská noc - Malá Skála - 24. - 26. červenec
* Keltská noc - Harrachov - 6. - 8. srpna
* Open air music festival 2009 - 20. - 23. srpna
* Porcinkule v Hostinném - první srpnový víkend
* Trutnovské hudební léto - celé prázdniny, ve středu a sobotu na Krakonošově náměstí v Trutnově

Více o festivalech na Krkonošku a Pojizeří naleznete na www.krkonossky.denik.cz