První středa v měsíci
2. března 2011 v 9.30 hod. v CineStaru Pce, OC Grand

Hvězdná máma zve na film o životě žurnalistů a …jednoduše opět o životě mužů a žen:-) HEZKÉ VSTÁVÁNÍ

McKennová při práci na tomto příběhu lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje "panny s netvorem". Látky slibující především zábavu se chopil režisér úspěšné komedie Notting Hill Roger Michell. Hrdinkou příběhu je mladá, krásná, ambiciózní, akční a upovídaná Becky, která právě získala vysněnou práci v televizním vysílání. Přesto se její život řítí do pekel. Jako produkční má totiž za úkol zachránit vadnoucí ranní televizní show Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír.

Má spoustu nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty.

Nesympatický a nafoukaný potížista, podle jeho vlastních slov držitel Pulitzerovy ceny a šestnácti ocenění Emmy, kterému při reportáži v Bosně prostřelili loket a při epidemii cholery osobně dával matce Tereze ledový obklad, jí nevychází vstříc. Protože ji však vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže odmítnout, z moderátorského křesla jí alespoň znepříjemňuje život.

Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoli jí vysoké pracovní nasazení začíná komplikovat rodící se vztah s jedním z kolegů. Až teprve její nejnesmyslnější ztřeštěné nápady, které mohou konečně divákovi rozvibrovat bránici, sledovanost ranní show posunou vpřed. Pořad je zachráněn a i starý unavený novinář jí dá najevo, že mu na ní záleží.

Snímku Hezké vstávání se produkčně ujal J. J. Abrams (seriál Ztraceni, Star Trek), kterému se zalíbila představa souboje mladé, idealistické a dobrosrdečné produkční se zhrzeným profesilnálem, který je jejím naprostým protipólem."Takhle vypadá ideální materiál pro dobrou komedii," uvedl Abrams v materiálech k filmu.

Komedie Hezké vstávání navíc věrně zobrazuje zákulisí jednoho z nejnáročnějších televizních formátů. Scenáristka se prý totiž při sběru materiálu pár týdnů nevyspala, jen aby mohla nasávat atmosféru na place skutečného ranního vysílání. Takže všechny detaily, včetně moderátorů usínajících v přímém přenosu, odpovídají realitě.

První čtvrtek v měsíci 3. března 2011 v 9.30 hod. v Chrudimském Městském kině
a první pondělí v měsíci 7. března 2011 v 9.30 hod. v Kině 99 - Městské kino Kolín

Hvězdná máma zve na nový film režiséra Jana Hřebejka NEVINNOST

Lásky se nikdy nezbavíš.

Cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá. Někdy stačí jediná věta a všechno, co jste dosud budovali, se zhroutí jako domeček z karet.

Uznávaný lékař, milovaný otec a manžel, čelí obvinění z velmi těžkého zločinu. Ze dne na den vyměnil dobrou adresu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko, zvlášť, když protistraně pomáhá člověk, který může být motivován osobní pomstou. Pravda prý nakonec vždycky zvítězí nad lží a nenávistí. Někdy ani to ale nemusí znamenat vítězství.

Někdy je to jen přestávka před dalším, mnohem náročnějším zápasem. Zvlášť, když ve snaze zachránit se obětujete tajemství, která měla zůstat navždy skrytá, protože jsou pro vás i pro vaše okolí příliš nebezpečná.

Květa Štěrbová, vedoucí projektu Hvězdná máma
www.hvezdnamama.cz